Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik hangszeren könnyebb...

Melyik hangszeren könnyebb megtanulni játszani, viszonylag jól, gitár, hegedű vagy zongora?

Figyelt kérdés
Heti 4 óra gyakorlással mondjuk 1-2 évig. (inkább egy.. :))
2011. dec. 14. 12:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Doromb.
2011. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
14%

Egyértelmű gitár.

10-es nehézségi skálán:

gitár: 2

zongora: 8

hegedű: 5

2011. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Uh. Ennyivel nehezebb a zongora? Nem is gondoltam volna :(
2011. dec. 14. 16:27
 4/27 A kérdező kommentje:
Az internet egyéb részein mindenhol van szubjektív elképzelés, van, aki azt mondja a hegedű nehezebb mint a zongora, van, aki szerint a zongora nehezebb. Nem lehet, hogy ez alkat kérdése inkább?
2011. dec. 15. 09:06
 5/27 anonim ***** válasza:
zongora azért nehezebb, mert ugye jóval több szólam van mint egy hegedűn, hegedű meg azért nehéz, mert nem temperált hangszer. egyébként nem hiszem hogy zongora sokkal nehezebb lenne mint a gitár:)
2011. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

5. válaszadó

A 2. válaszadó vagyok

Én azért gondolom, hogy a zongora nehezebb, mert én egy ideje zongorázok és gitározok, és a gitárt gyorsabban lehet megtanulni. De igen természetesen alkattól is függ :)

Hegedülni nem tudok, de máshonnan kommentekból meg mások leírásából ilyeneket hallottam, hogy pl a billentyűs a legnehezebb hangszer, utána meg az ütős.

2011. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
én is tanulok mindkettőn :D gitáron könnyű mutatós zenét játszani, tulajdonképpen elég hozzá ismerni 3-4 akkordot. De ha valaki klasszikus gitáron tanul (lehet te is azon tanulsz, nem ellened írok:)), akkor egyáltalán nem könnyű. Persze az is más, hogy kinek mihez mennyi tehetsége van, mert nekem pl a gitár mindig is jól ment, zongorával meg hadilábon állok, mégis úgy látom, hogy a zongorán könnyebb szépet alkotni. a virtuóz szinthez nem értek zongorán:) azért gondoltam hogy zongora könnyebb, mert 1-2év alatt aki heti 4órát gyakorol (alapfokú zenesuliban sok ilyen emberrel találkoztam), a zongorások sokkal "szebbeket" játszottak, mint a gitárosok, mert gitáron általában első félév után lépnek túl a népdalokon, és kezdik a többszólamú cuccokat. de lehet csak azért mert a gitárosok nem gyakoroltak, zongorások meg igen :D felénk pl 20hegedűsből 2az, akire büszke lehet az iskola, mondjuk ott a kölykök rohadt lusták, de hegedű is amúgy is nehéz :D
2011. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
én hegedűn játszani tök könnyen megtanultam
2011. dec. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Időben mit jelent a tök könnyen? Nulláról?
2011. dec. 16. 20:09
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

A zongora elég gyakorlással nagyon élvezhető! Én imádok Bartókot játszani csak úgy. A három közül ezt választanám, mert talán ennek a legkönnyebb a technikája.

A hegedűhöz viszont nagyon jó hallás kell, mert ha egy picit is lejjebb vagy feljebb van hangolva, érdekes dolgok jöhetnek ki.

A gitárról nem tudok annyit nyilatkozni, nekem egy kicsit visszafogott hangszer, de persze ez csak az én véleményem. :)

2011. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!