Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kérdésem : Egy énekversenyre...

A kérdésem : Egy énekversenyre megyek, és úgy gondolom hogy egy magyar dallal nagyobb esélyeim vannak. Zenei alap nélkül kell énekelnünk. Milyen ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés
Adjatok magyar dal címeket amiket elénekelhetnék, versenyre valóak, és amik jók a zenei alap nélkül is. + Adjatok musical címeket, jó rock számokat + 80-as 90-es évek nagy slágereket, amik szintén jók lesznek zenei alappal ha továbbjutok.
2011. dec. 14. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én imádom a musicaleket, rengeteg dal van, ami jól énekelhető alap nélkül is. De! Attól függően, hogy milyen énekversenyről van szó, el kell gondolkodni, hogy a musical jó választás-e.

Nem értem egyébként, hogy miért, de sok énekversenyen azt mondják, hogy az ember NE vigyen musicalt... Volt ebből már gond...


Egyébként dal ajánláshoz jó lenne azért valamit tudni is rólad. :)

- nemed?

- korod?

- mennyire tudsz énekelni?

- milyen dalokat szeretsz?

- a "magyar dal" az magyar nyelvű vagy magyarul is íródott dalt jelent? (Pl. ha musicalt ajánlunk, akkor lehet külföldi musical, aminek van magyar változata, vagy csak magyar musical?)

2011. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Ne haragudj hogy ennyire megkésett a válaszom, de nem volt hamarabb esélyem a gépezéshez. :((( Tehát arra a pár kérdésre szeretnék válaszolni amiket feltettél. Ez az énekverseny tulajdonképpen a 3. Dunakanyar hangja. Egy 13 éves lány vagyok, komoly énektanári és sok baráti biztatást, visszaigazolást kaptam arra hogy nagyon tehetséges vagyok. :) Tulajdonképpen mindenféle típusú dalt szeretek, de a rockos, pop-os számok állnak a legközelebb hozzám. Na meg talán a jól énekelhetős discosabb számok. Remélem tudsz segíteni. :) Nos, arra egy kicsit még visszatérnék hogy ugye több forduló van, ahol a z is meg van adva hogy abban a fordulóban mit énekeljünk. A musical is közte van. Ugyanis a selejtezőben zenei kíséret nélkül kell énekelni, a középdöntőben magyar számokat, a döntőben ismertebb musical számokat, majd visszatérve rockosabb poposabb discosabbakat kell, ami feldobja a hangulatot, és egy igazi bulit varázsol. Milyen dalokat ajánlanál egy magamfajta lánykához egy énekversenyre, tehát mik valók oda??? Válaszodat előre is nagyon szépen köszönöm :))
2012. jan. 3. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Musical dalok, amiket szoktak énekelni: (Ezeket magyar nyelven megvannak, de nem magyarok, és nem írtad, hogy ez gond-e!)

- Mozart: Csillagok aranya vagy Forog a tánc, ha lehet duettet is: Szeret mind, ki ismer (jól éneklő fiú kell hozzá)

- Elisabeth: Az már nem én lennék (nagyon nehéz, csak akkor válaszd, ha tényleg el tudod énekelni, különben rettentő tud lenni!), ha duett is lehet: Hogyha kell egy tánc (Jól éneklő fiú kell hozzá)

- Annie: Holnap

- Szépség és a Szörnyeteg: Szépség és a Szörny

- Chicago: Csak jazz, ha többen is énekelhettek: Cella tangó (lánycsapat szükséges)

- Grease: Freddy szívem, Vannak ócskább dolgok, ha lehet duett is, fiúval a Csupa csuda vagy Belehalok

- Hair: Frank Mills vagy Könnyű felelet (ez nagyon nehéz!)

- Rómeó és Júlia: Szeme tűzben ég

- Sweet Charity: Momentán

- Miss Saigon: Szaxofon duett (duett egy fiúval)

- Funny Girl: Napfényt akarok látni (ez a versenyhez illik is :))

- Yentl: Papa, ugye hallasz? (Nagyon szép, de, hogy üssön, nagyon elő is kell tudni adni)

- Vörös malom: Mima dala (nem ének szempontjából, de előadni nehéz)


Magyar musical:

- Valahol Európában: Talán

- Abigél: Add vissza a levelem! (ez duett egy lánnyal, és nem tudom, hogy alapot lehet-e hozzá szerezni...)

- A pókasszony csókja: A csók (nagyon nehéz, de marha jó)

- Diótörő és egérkirály: Tetem tangó, Inci-finci Jazz, A három terror, Szerelmes csillagok (ez az utolsó nekem elég csöpögős, de hát ki mit szeret :))


Ha esetleg mégis idegen nyelvűt is meghallgatnál:

- Ruthless: Born to Entertain (aranyos gyerekdal, de nagyot tud ütni, ha pörgősen, jól énekeled)

- Annie: Maybe (ennek van magyar szövege is, de nem adták ki CD-n sajnos)

- duettben egy fiúval (akár lánnyal is, ha úgy jön ki a lépés) nagyon nagy sikere szokott lenni az Annie Get Your Gun-ból az Anything You Can Do I Can Do Better-nek (jól el is lehet játszani)


Így hirtelen ezek jutottak eszembe musical-ügyben, remélem, segít valamit. :)

2012. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!