Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Heterok, meg tudtok fogalmazni...

Heterok, meg tudtok fogalmazni kulturált formában konkrét dolgokat, amiért a melegekkel szemben előítéleteitek, sztereotípiátok, nemtetszésetek van?

Figyelt kérdés

Esetleg tudtok olyan eseményről mesélni, amikor elmúlt, vagy éppen erősödött az előítéletetek?


Minden meleget egy kalap alá vesztek?


2011. dec. 18. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
ezen sokat még nem gondolkodtam nem is akarok de minden esetre undorító az egész és természet ellenes is.
2011. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Megmondom neked az őszintét, nekem CSAK avval bajom, ha valaki reklámozza, hogy meleg. Ilyenre gondolok, hogy a pasi női táskával, kismikelve, kappanhangon csacsogva riszálja végig magát az utcán feszülős naciban, meg hasonlók. Ettől hányok. De attól is ugyanúgy ha egy pasi-csaj pár komplett előjátékot letol a buszon/villamoson. NEM ÉRDEKEL! Én sem írom ki a homlokom közepére, hogy hetero vagyok. Nem érdekel, ki kivel hol mikor és miért, mégis az emberek orra alá tolják.

Ennyi a problémám.

2011. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hali!


Ezt értem is, és meg is értem. Azok a melegek, illetve az a viselkedés, amiről írtál, engem is zavar, pedig én is meleg vagyok. Igaz egészen nem tudom, hogy miért zavar. A csajos pasik zavarnak a csajok viszont nem. A férfias pasik pedig vonzanak.

2011. dec. 18. 18:27
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Melegről lehet látni, hogy meleg. Heteroról nem lehet látni, hogy hetero, meg se fordul a fejünkben kételkedni.


Sztereotípiát is csak azért tudok felvonultatni, mert tapasztalom. csajos affektálás, "sztájliszt gesztikulálás.


Úgy tapasztaltam, hogy a melegek nem diszkrétek. Mintha büszke lenne melegségére, és provokatívak lennének. A média hiába támogatja őket, (mónika, balázs show meleg vagyok, meleg felvonulás stb.) mégis társadalom degradálóként mutatja be őket. Amolyan fordított hadviselés az ép ember ellen.


Én úgy vagyok vele, hogy ahhoz, hogy egy élhető fenntartható társadalmat éltessünk, ahhoz hetero párokra és gyerekeikre és családtámogató, családösszeterató műsorokra, programokra lenne szükség. Én nagyon aggódom a társadalom elzüllése miatt, és nem irigylem a melegeket, hogy a züllés egyik okát rájuk élezi ki a média, mégis mintha tenyerén hordozná őket.

2011. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

A másik.


Meleg házasságot és családalapítást teljes mértékben elitélem. Nem szabad gyereket melegségre nevelni, mert nagyon megnehezíti az életét, a külső nyomás.


Lesarkítva. Nem fogom csak azért eltörni a gyermekem lábát, mert én is bicegve éltem az életem.


Más kérdés, ha meleg gyereket fogadnak örökbe, de ki tudja egy csecsemőről vagy egy 2-3 éves gyerekről, hogy az-e.


A lábtörős példa miatt úgy érezheted, hogy fogyatékosnak veszem a melegeket. Nem veszem annak, de olyan tényezőt alkotnak jelenleg, ami komoly feszültségeket és mégnagyobb társadalmi széthúzást okoz.

2011. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy melegként is értem, hogy miről beszélsz, és néha még egyet is értek vele. De mindenkire nem igaz, amit mondtál, többek között rám se, meg azokra a melegekre sem, akik nekem bejönnek.


A felvonulást meg sok meleg elítéli.

2011. dec. 23. 11:55
 7/10 anonim válasza:

Bocsi, lehet, hogy bennem van a hiba, viszont az 5. válaszolót nem értem teljesen:


"Nem szabad gyereket melegségre nevelni, mert nagyon megnehezíti az életét, a külső nyomás.

Más kérdés, ha meleg gyereket fogadnak örökbe, de ki tudja egy csecsemőről vagy egy 2-3 éves gyerekről, hogy az-e."


Ezt én paradoxonnak érzem, javíts ki, ha tévedek. De azt írtad, nem kell e gyereket melegségre nevelni. Utána meg, hogy egy 2-3 éves gyerekről nem lehet eldönteni, hogy az-e. Ha valaki hetero gyerekkorában, akkor az hetero felnőttként is. Ha viszont a génjeiben van, hogy meleg, akkor meleg. Ez nem nevelés kérdése. Nevelés kérdése maximum az lehet, mennyire fogadja el magát...Egyébként én sem értem ezt a nemtetszést...Oké, nem kell szeretni őket, de ez a lealacsonyító viselkedés velük szemben, kicsit durva szerintem. Oké, vannak a felvonulós melegek, stb, stb, de nem kell mindenkit leb*zni...A melegházasságot én pedig támogatnám...pont azért, mert megfosztanák az embereket a családtól. A gyereknevelés pedig olyan dolog, hogy leülsz a gyerekkel megbeszélni, mi a helyzet, elmondod neki értelmesen, hogy ez van. Ha benne van a hajlam, akkor egy hetero családban is meleggé válna...Vagy mitől lesz valaki egy hetero családban meleg? ezt mondja meg nekem az, aki azt állítja, meleg családban a gyerek is az lesz...hülyeség. Ez olyan, minthogy a szüleim elváltak, én is biztos el fogok majd...baromsáááááág. Már bocsi. Egy meleg ember is ugyanúgy ember. És ezzel a házasságtiltással is csak azt sugallják beléjük, hogy ők mások, őket Isten se szereti (ami nem igaz)...Megértem, hogy nem kellene mutogatni magukat, meg minden, de azt hadd engedjék már meg maguknak, hogy ugyanolyan életet éljenek, mint bármelyik másik ember!

2012. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi hozzászólók megerősítettek abban, hogy aki a melegeket nem szereti, azok tényleg sztereotípiákra, marhaságokra és féligazságokra építik a véleményüket.
2012. jan. 16. 10:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a tudatlanság miatt b*ziznak, ingerülten szidalmaznak embereket. Csak nagyon sok ember nem érdemelte ki a b*zi jelzőt... mert nem viselkedik úgy!

A nevelésről. Itt a másik hülyeség ami a tudatlanságból fakad: ha egy meleg pár nevel fel egy gyermeket akkor biztos a gyermek is meleg lesz... tényleg? Miért lenne ez így? A meleg embert is heteroszexuális szülők nevelték fel, mégis meleg lett. És egyébként is pont az mutatja a legjobban az utálat kifejezését, hogy attól tartanak hogy mi van ha meleg lesz a gyerek is. Na mi van akkor?

Egyébként vezetek egy blogot, melyet heteróknak is melegen tudok ajánlani ;) Így betekintést nyerhetnének egy kicsit ebbe a témába.


[link]


22/F

2012. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem, mert például akkor ezt is (hogy minden meleget egy kalap alá vesznek az emberek) rasszista felfogásnak lehet, kell titulálni! Tulajdonképpen nem értem a melegek azon részét, akik pasik és nőknek próbálják magukat mutatni, valamint azokat a nőket akik meg férfinek.. ha valaki már a saját neméhez vonzódik, azt miért izgatná fel pl. egy teljesen nő hatású férfi... talán ezt azért nem értem mert nem vagyok semennyire se meleg, de ha Te tudod, akkor azt elolvasnám:D! Nekem nincs bajom egy meleggel sem nagyon, viszont ha valakit ok nélkül leb*ziznak az zavaró, volt hogy már engem is, és mikor visszakérdeztem (mint hetero) normális ember módjára, hogy ezt miért mondtad rám, érthető indok nem hangzott el... Tudod aki hülye az is marad, nem nagyon lehet az ilyen emberekkel mit kezdeni, valószínűleg valami gyerekkori sérelem, esetlge rossz nevelés okozhatja az egyfajta előítéleteket.... vagy az illető totális bunkó, ez a két lehetőség van! visszakanyarodva a kérdésedre, bajom csak akkor van ha rámmásznak oknélkül (volt rá példa) de ugye fehér emberből is van hülye, szóval ezért nem kezdem el utálni magam... valamint van barátom és rokonom is aki meleg sosem különböztettem meg embert embertől, nem is fogok:)!
2013. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!