Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha megszerzem a brit állampolg...

Ha megszerzem a brit állampolgárságot és lemondok a magyarról akkor ér valami hátrány?

Figyelt kérdés
(Pl. : magyarként utazok Franicaországba vagy az USÁba vagy angolként) Lesz a kulonbség? , Aztán késobb Mo. Ra látogatok akkor meddig maradhatok vagy lakhatok~e az ismerosoknél? , Angolként vehetek~e majd házat Budapesten és kiadhatom~e albérletbe?
2011. dec. 20. 23:13
 1/4 anonim válasza:

A vastagbetűs részhez annyit, hogy TERMÉSZETESN ér hátány itt Magyarországon , ha lemondasz a magyar állampolgárságról. Méghozzá annyi, hogy csak vendég vagy jogilag. Személy szerint nagyon nagy butaságnak tartanám a részedről, ha lemondanál, a magyar állampolgárságról, hisz magyar vagy, miért tennéd!? Nem igaz? Az meg a másik, hogy azzal viszont semmilyen hátrányod nem lesz a kettős állampolgár vagy.


A zárójelben írt kérdésre az én válaszom az, hogy ezt mindenképp a Magyarországétól eltérő, kint hatályban lévő törvények határozzák meg.

Eltérés az én véleményem szerint, biztos van, de ennek elég keményen utánna kell nézni, mint az angol, mint a magyar törvények terén. Talán jobb lenne egy ingatlan jogásztól megkérdezned.


Mivel Magyarországra, nem kell vízum, mint pl. az USA-ba így tulajdonképpen szerintem, ha akarsz itt éled le az életedet, DE akkor már csak, mint vendég. Ugyanis nem vagy magyar.


Én úgytudom, hogy a jelenlegi ingatlantörvény, nem tiltja a külföldi állampolgárok számára, a lakásvásárlást, és annak kiadását!

Remélem tudtam segíteni.

2011. dec. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen ér! Magyarnak születtél, és mégsem leszel az. Szerintem ez elég nagy hátrány. Ha angol, szlovák, vagy eszkimó lennél, akkor is így lenne.


Elnézést, de nem sok tájékozottság derül ki szavaidból, ezért lebeszélnélek ilyen drasztikus lépésről. Egyébként ma már ezekben a kérdésekben nincs igazi különbség. Mindenütt akadnak emberek, akik lenéznek magyarként, angolként, vagy franciaként is. Ahogy lesznek, akik tisztelnek, ha rászolgálsz. Ami pedig az ingatlan- és tartózkodási kérdést illeti, hivatalos (tehát esetleges engedély) szempontból érdektelen, milyen európai állampolgár vagy. Házat, vagy mást ugyanúgy vehetsz, külföldiként a tartózkodási szabályok is azonosak. Sokkal meghatározóbb a tudás és a pénz.

2011. dec. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két útleveled lesz. Azt használod, amelyiket akarod.

Sajnos, egy éve haza jöttem Angliából, és ezzel elveszett 4 évem! (5 év után adnák meg az angol útlevelet)

Ehhez a "remek" Magyar Ko(s)ztársasághoz tartozni? Köszönöm, nem! És majd ha egyszer lesz normális vezetés és népség itt, akkor visszaveszed!

A nem-normális vezetés alatt az elmúlt 20+40 évet értem!

2011. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem szavazhatsz magyarországon :D HŰHA

Egyébként meg Angliában nem is kell állampolgárság a szavazáshoz rezidensként is teljes választópolgárnak számítasz. De vissza a kérdésedhez kutya bajod nem lehet, a szívedben meg az vagy aki vagy, Koppánynak sem volt magyar útlevele.

2012. szept. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!