Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A balkezeseknek okoz ez a...

A balkezeseknek okoz ez a tulajdonság valamilyen nehézséget?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. nem nehezebb az írás, mert jobban takarásban van az írásuk? Leírnátok, hogy okozott-e valaha valamilyen nehézséget ez a tulajdonságotok? Tudtok mindkét kézzel írni? Szabad a gyereknek megengedni, ha balkezes, hogy mindkét kezével megtanuljon írni vagy átszokjon a jobbra?
2009. máj. 19. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

nekem eleinte nem ment olyan gyorsan az írás, és a régi stílusú tollakkal( a mártogatósra gondolok, ami tollszárból meg hegyből áll) egyátlán nem, ezért elkezdtem tanulni jobbal is írni ,de nagyon nehéz...

golyóstollal már általános suli közepére(4. oszt) úgy írtam mint a jobbkezesek, és a balkezesek általában jól rajzolnak és egyéb művészetekben is jók (én pl tácolok a rajz mellett) és gazdagabb az érzelmi világuk ellenben a logikai, szabályos dolgokat nem kedvelik és kevésbé is értik, mert a jobb agyféltekét használják inkább


ha a gyerek akar írni jobbkézzel, akkor hagyd nyugodtan, de ne erőltesd, ne kényszerítsd rá, hogy jobbkézzel írjon, ha ő nem szeretné

2009. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A volt párom és a férjem is balkezes. Míg az elsőnek kifejezetten balkezes ollót kellett vennie, addig a férjem megtanult jobbkezes ollóval vágni.

A férjem az írását nem takarja, mert úgy tartja a kezét, hogy lássa. Összességében őt nem zavarja, hogy balkezes.

Amikor az öcsém kicsi volt, akkor ő előbb a bal kezével próbált meg enni, de látta, hogy mi a jobbal eszünk, így átszokott rá.

Szabad engedni, de erőltetni nem szabad - legalábbis nekünk anno ezt mondták az öcsémnél.

2009. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem tudod megmondani, hogy mikor lehet észrevenni a gyerekeken, hogy jobb vagy balkezesek-e? Csak 3 éves kor körül vagy előbb? A fiam még csak 7 hónapos, de mindig a bal kezét használja bármihez is nyúl. Ez arra utal, hogy bal kezes lesz?
2009. máj. 19. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ez arra utal, hogy az lesz, amugy 3 eves kor elött mar regen latszik, pl, ha nagyobb mar es öltözteteted, hogy melyik labat dugja elöbb a nadragba, vagy ha közepen van valami (mi pl a ceruzakat mindig közepre raktuk neki, hogy el tudja "dönteni", hogy bal vagy jobb kezes-e, mert en bal, parom jobb kezes). Felesleges atszoktatni, anyukamat meg atszoktattak, eredetileg bal kezes lett volna, de most gyakorlatilag olvashatatlan az irasa, es nincs nagyon kezügyessege, pedig nagyon kreativ.

Amugy semmi hatrany nincs a balkezessegböl, egyedül a spiralfüzetbe volt nekem nehez irni (könnyü megoldani, nem spiralfüzetet kell venni, vagy minden masodik oldalra irsz csak, ahol nem zavar a spiral), meg a töltötollal valo irast egy ideig elkentem, de hamar megttanultam azzal is jol irni (ertsek alatt).

2009. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
utolso vagyok, most olvastam csak vissza, hogy mit irtam... te jo eg... ne haragudj a sok elgepelesert, meg helyesirasi hibaert, nem tudom mi van velem, ezt nem lehet a balkezessegre fogni :) az utolso zarojelben levö resz pl az akart lenni, hogy ertsetek: hetek alatt :)
2009. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond, így is sokat segítettél. Köszönöm! Azért kérdezem, mert én nem ismerek egy balkezest sem, szóval így nehéz tudni, hogy mire számítsak a kicsivel.
2009. máj. 19. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is balkezes vagyok, és nekem sem okozott semmilyen problémát. Semmi baj nincs az írással, mondjuk néha elmaszálom a ceruzát a lapon amikor írok/rajzolok...de az nem nagy gond. Könnyű mindent megoldani, szerintem legalábbis nem kell speciális balkezeseknek való dolgokat venni, elég ha olyat veszünk ami "kétkezes". Én jobb kézzel nagyon kevés dolgot tudok, míg testvérem (szintén balkezes) nem annyira balkezes mint én. Ő több mindent szokott jobb kézzel csinálni.

16/L

2009. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia Én is balkezes vagyok. Arra készülj fel ha tényleg balkezes lesz, a suliban lesznek apróbb gondjaitok. Nálunk mindenki jobbkezes, csak én vagyok "suta" :-) És anyukám mesélte hogy mikor tanultam írni rengetegszer falhoz vágtam a ceruzát és rapliztam mert nem tudta megmutatni gyakorlás közben hogy hogyan kerekítsem a betűket. De ezen át kell esni. Jó ha megtanul mindkét kezével írni, mert ha az egyik elfárad átveszi a másikba. Én is tudok jobb kézzel írni, mert a bal csuklóm már háromszor volt eltörve így kénytelen voltam megtanulni. Nekem annyi baj van néha az írásommal hogy elkenem, és a kezem tintás lesz. De jó tollal ez is megoldható! sok sikert a neveléshez!
2009. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!