Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor földrengés van hova a...

Amikor földrengés van hova a legéremesebb bújni? A házon bellül vagy kívül? Csak érdekelne hogy ha földrengés lenne.

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 20:54
 1/6 bánomisén ***** válasza:

Jó kérdés... A ház rád dőlhet, a föld meg kint megnyílhat alattad... Talán inkább házon kívül valami olyan helyre, ahol nincs semmi, ami rád eshetne. Ez lenne a leglogikusabb szerintem.


De hátha lesz itt nagyobb földrengés-szakértő is nálam :-)

2011. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, h hazon belul az ajtokeretbe kell allni.

De en tuti kifutnak, ha van lehetoseg akkor egy massziv targyba megkapaszkodnek.

2011. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bánomisén ***** válasza:
Földrengés esetén nincs "masszív tárgy". Nem hurrikánról van szó, hanem földrengésről. Akkor semmi sem masszív, ami nem lebeg.
2011. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Helikopterbe.
2011. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt is mondták hogy még a sarokba állni is érdemes ez is igaz?
2011. dec. 29. 17:04
 6/6 anonim válasza:

Bár nem vagyok földrengés szakértő, de a tavalyinál az epicentrumtól 3km-re voltam, és szerintem kisebb sokkott kaptam akkor, úgyhogy én utána mindent elolvastam róla.:D


Ha nincs esélyed kijutni a házból, vagy nem vagy olyan helyzetben (pl fürdés, wc, szex közben ér) akkor a legjobb ajtókeretbe vagy ablakkeretbe állni%ülni.


Ha van időd kijutni, akkor mindenképp olyan helyre menj, ahol a közelben nincs magas épület, vagy fa, vagy bármi ami rád dőlhet, és lehetőleg ne legyen feletted vezeték. Mármint magaszfeszültség.


A házon kívül szerintem biztonságosabb, bár egy olyan erősségünél, ahol már dől a ház, kint sem biztonságos. Ahogy előbb is írták, földrengésnél nincs biztonságos pont.

2012. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!