Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alföldön élők, hogyan szánkóznak?

Alföldön élők, hogyan szánkóznak?

Figyelt kérdés

2011. dec. 23. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
gondolom szánkóval
2011. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jaj ne tórgerkedjünk. Voltam már alföldön és amit láttam belőle tiszta sík nyíleegyenes. Télen hull a hó szép vastagon meg marad még is hogy tudnak szánkózni?
2011. dec. 23. 21:03
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Én rá ülök, te meg húzod...
2011. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

ló húzza.

vagy trágyadombrúl lefelé

2011. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát ja mondjuk az nincsen kizárva hogy trágya dombon nyomják arra felé az lehet a legmagasabb pont.
2011. dec. 23. 21:14
 6/14 anonim ***** válasza:
-.- Ez most poén akar lenni vagy mi, csak mert nem vágom. Mondom hogy én ráülök te meg húzod.Ez nálunk már csak így megy...
2011. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Párosan, cserélgetve, 1x egyik húzza máskor másik. De a legjobb a gátoldal+ nylon zsák... nesze nektek buckalakók meg hegy, itt úgy lehet száguldani mint ott sehol. Annyira meredek :D
2011. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Na jó kicsit viccelődtem, de tényleg komolyan kérdeztem. Nem bántás miatt. csak olyan furcsa, hogy mi nálunk vannak dombok. Tolna megyében a Völgységből írok. Itt van a Mecsek a Tolnai dombság a városnak is van egy dombja ahol minden télén szánkózás van. És tök jó az. Felülsz aztán nyomulsz akár 20 30 méterről vagy magasabbról. Nagyon jó. Az alföldön pedig olyan fura hisz ugye alig van értéklehető kiemelkedés így csúszkálásra sincsen lehetőség.
2011. dec. 23. 21:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Erre tökéletes az elébb leírt zsákos-gátas technika :DD Én szeretek itt élni :) Nekem a dimbes-domdos hegyvidék idegen :S


Ahogy Petőfi is megírta:


"Lenn az alföld tengersík vidékin

Ott vagyok honn, ott az én világom;

Börtönéből szabadúlt sas lelkem,

Ha a rónák végtelenjét látom."


Imádom ezt a versét. :-)

2011. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sok helyen laktam, koztuk az alfoldon is.

Ott igy nezett ki a szankozas:

- apuka huzta

- oviban gyerekek valtottak egymast mi mindig vittunk szankot az oviba es a baratnommel felvaltva huztuk egymast, vagy befogtunk egy plusz fot akinek nem volt szankoja es 3-an forgoban huztuk a masik kettot

- ebben a varosban ahol laktam kicsikent meg most a rokonaim laknak a jatszoteren van egy kis domb meg egy nagy domb nah arra felvittuk a szankot raultunk es lecsusztunk ennyi.

- extremebb: kocsihoz kotve a szankot lassan vontatva a gyerekeket

2011. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!