Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az a barna, egerésző ragadozó...

Ashes2Ashes kérdése:

Az a barna, egerésző ragadozó madár, amelyet az Alföldön, a a vonatból kinézve, a szántóföldek felett kb.3-10 méterrel repülni látok, mi lehet? Vörös vércse vagy barna rétihéja?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezeket a ragadozó madarakat egyértelműen elkülöníteni egymástól? Ami "szitál" a szántóföld felett, az csak vércse lehet? Melyik szokott kiugró pontokon, magányos fákon ülni?

2011. dec. 17. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen ülddögélő madár leginkább ölyv. De nyilván ha pontosan nem látod, akkor nem lehet megállapítani.
2011. dec. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vércse jóval kisebb, látszatra karcsúbb, a farka hosszú, a szárnya hegyes, és vöröses árnyalatú, ha közelről látod. Gyakran szitál, gyors röptű.

Az egerészölyv majdnem a duplája, barna színű különféle csíkokkal, lomhább mozgású, testesebb. Szitálni még nem láttam, de ki tudja, hátha szokott. Gyakran ücsörög karókon, fákon, oszlopokon.

A barna rétihéja elég ritka, alkatra kb. átmenet a vörös vércse és az egerészölyv között, sötétbarna színű, a farka villás.

2011. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A legtöbbször egerészölyv. Utána a héja, azután a barna rétihéja. A vércse nagyon kicsi, mint egy galamb, és nagyon ritka.


Ami minden 100 méteren ül, az az egerészölyv.

2011. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mi van veled ember? meg hogy ritka a vercse hat az az egyik leg gyakoribb te gabi!
2012. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja es a vercse magasan 100 meterre a foldtol repultehat valoszinu hogy az vercse.
2012. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vagyis bocsi azt akartam irni hogy nem vercse mert 10 meter magasan repul es a vercse 100 ugyhogy elirtam
2012. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Patay Zoltán ***** válasza:
Vörös vércse azért kizárt. mert akkor láttad volna a vörös árnyalatot. Valószínűleg egerészölyv lehet, de láttam már rétisast is. Ez az Alföldön a legnagyobb ragadozómadár.
2014. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!