Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiatalok szégyenlősek, öregek...

Fiatalok szégyenlősek, öregek nem? Miért?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom öltözőkben, és hasonló helyeken, hogy a fiatalabb férfiak szégyenlősebbek. Csak akkor veszik le az alsónacit ha muszáj. Sokszor fürdőnaciban zuhanyoznak. Kihasználják, ha van kabin, vagy törölköző alatt öltöznek. Az idősebbek viszont kiteszik mindenüket. Akár egy szál faszban szárítják órákig a hajukat. Mindig pucéran zuhanyoznak és sosem öltöznek törölköző alatt.

Amikor fürdőben gyakorlatoztam, mint masszőr, akkor ott sem voltak az idősebbek szégyenlősek. A fiatalok igen, ha voltak egyáltalán. És ez a nőkre is igaz volt.

Miért van ez?


2011. dec. 25. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért van így mert sok munkahelyen a melósok ott fürdenek ha tudnak és az ilyen helyeken a zuhanyzás az nem igazán egy privát dolog.

Eleinte Én is izéltem de aztán hozzálehet szokni.

De az az igazság hogy engem nem is érdekel hogy más hogyan néz ki.

2011. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég régi kérdés, azért válaszolok mert egy holland adón erről láttam egy riportot.

Amiért a fiatalabbak szégyenlősek a megszólaló szexológus szerint az az önértékelési gondjuk: ki, hogy néz ki meztelenül, mekkora a ..., mekkora a melle stb.

A másik az az, hogy az öltözőket nemek és nem szexuális orientáció szerint alakítják ki. Mivel a fiatalokban (hollandiában meg főleg) jobban tudatosult, hogy vannak melegek, bele gondolnak abba, hogy az öltözőben/zuhanyzóban is lehetnek és félnek a bámészkodástól.

Szerintem nálunk ez utóbbi lehet, meg az önértékelés gondjai, a saját test el nem fogadása. Asszem' egyszer írta valaki itt, hogy két nő vagy két férfi ha látja egymást meztelen az már b.zis.

(Sokan orvosnál sem hajlandók levetkőzni.... de sztem ez már beteges.)

A filmben megszólalt egy imám, mivel, hogy Hollandiában sok a muszlim bevándorló és ott elmondta, hogy az iszlám tiltja a meztelenkedést az azonos neműek között, házastársak között csak kis engedmény van. Lehet ott kulturálisan is hat ez a szokás és a fiatalabbak prűdebbek lesznek.

Rem. kielégítő a válaszom

2012. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fiatalokra válaszoltál. De mi van az öregekkel? Egy 75 éves hapsinak miért kell fél órán át meztelenül szárítania a haját mindenki előtt?
2012. jan. 30. 08:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Az öregek estében arról van szó, hogy nem feltételezik azt, hogy egy meleg is ott öltözik és zuhanyzik, mert az ő fiatalkorukban ezt nem lehetett felvállalni. Meg azt gondolják, hogy a melegek nem sportolnak vagy mi.A másik meg, hogy az idősebb korosztály amikor fiatal volt és most is elfogadja a saját testét és nem kritizálja a másikét, így önértékelési gondjuk sincsen.
2012. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De szerintem ha egy trottyadt öregember fél órán át lóbálja azt, amit már csak lóbálni tud, az nálam kimeríti a közszeméremsértés fogalmát.


A fiatalok bujkálását meg túlzásnak érzem, pláne egy sportuszodában.

2012. jan. 30. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell bámulni és ennyi. Egyébként hallottam egyszer fiatalok között egy párbeszédet, hogy a finnek milyenek már hogy meztelenül mennek be a szaunába és a fent leírt érveket hozták fel.

Az öregek meg szerintem egy kicsit feltűnösködnek is.

2012. jan. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az időseknél a katonaság nagyon meghatározó volt. Ott, tapasztalatból írom, nem volt semmi titok. Együtt voltunk összezárva 20-30 férfi. Aki a bevonulásakor szégyenlős volt, leszereléskor pucéran ment végig a folyosón. Igaz, sokan vannak akik szeretik mutogatni magukat, illetve várják, hogy egy szép, fiatal f**z beálljon mellé zuhanyozni. Lehet, én is így lennék?
2014. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!