Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Visszakaphatom az albérletem...

Visszakaphatom az albérletem kauciójára befizetett pénzt, ha orvosi papírt szerzek arról, hogy folyamatosan köhögök és fuldoklom, mert penészesek a falak az egész lakásban?

Figyelt kérdés
Egy évre írtam alá a szerződést,100Ft kauciót fizettem be,de egyszerűen nem tudok ott élni.Nem vagyok bejelentve az albérletbe,csak az ingatlanossal kötött szerződést a tulaj.
2011. dec. 26. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok bejelentve az albérletbe,csak az ingatlanossal kötött szerződést a tulaj."


Ha nem kötöttél szerződést a tulajjal az albérlet feltételeiről, akkor csak az tulaj jószándékában bízhatsz, hogy visszaadja vagy sem.


Ahány helyen én laktam eddig és valamilyen probléma merült fel a lakással kapcsolatban, azt mindig a tulaj oldotta meg(festés, fűtésproblémák, stb) és ő is álta a munkálatokat. Szerintem így is lenne a korrekt, végül is az ő tulajdona és a bérleti díjért cserébe elvárható, hogy megfelelő körülményeket biztosítson. Én a helyedben szólnék neki, hogy festesse ki a lakást minél hamarabb, mert ez egészségre káros vagy adja visza a pénzt, hogy költözhess el. Ha problámázik, mondd hogy feljelented az ÁNTSZ-nél vagy valahol. Ne hagyd magad kihasználni!

2011. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!