Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orvosi vizsgálaton alkalmat...

Az orvosi vizsgálaton alkalmatlannak nyilvánítottak a közmunkára. Emiatt a jövő évtől nem kaphatom a segélyt?

Figyelt kérdés

Augusztusban jelentkeztem közmunkára. Az orvosnak mutattam egy 6 éves zárójelentést, miszerint szorongásos problémákkal kezeltek. Ez alapján ráírta a papíromra hogy alkalmatlan vagyok. Amikor az ügyintézőnél rákérdeztem hogy most akkor hova kell mennem, azt mondta nem kell mennem sehova és hogy továbbra is kapom a segélyt. És nem rég a Pm hivataltól küldtek egy levelet miszerint az ellátásom felülvizsgálatához szakvéleményt kértek valami Rehabilitációs hivataltól. Mivel az aktív korúak ellátása annak jár akinek az egészségkárosodása eléri az 50%-ot. De ha az enyém nem éri el akkor nem kapok tovább segélyt?

Ezzel nekem csak az a problémám, hogy engem nem tájékoztattak arról hogy ha alkalmatlannak nyílvánítanak az ugyanazzal jár mintha nem vállalnám a közmunkát.


2011. nov. 11. 03:51
 1/5 anonim ***** válasza:

alkalmatlannak lenni a közmunkára

és

jogosultnak lenni a segélyre


ég és föld

2011. nov. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az rendben van hogy ég és föld. Csak most úgy vehetem hogy az orvos úgy döntött helyettem hogy én nem vállalom a közmunkát. Anélkül hogy enegem erről felvilágosított volna. Ezek szerint ez nem kötelességük, hanem nekem kell magamtól rájönnöm?
2011. nov. 11. 07:03
 3/5 anonim válasza:
menj el a felülvizsgálatra, ott megállapítják h mekkora mértékben vagy egészségkárosodott, ha csak szorongásos betegséged volt 6 éve, nem hinném h 50% alatt állapítaná meg, kivéve ha vmi súlyosabb elmezavarod volt / van, de majd az orvos megmondja.
2011. nov. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen jövőre nem kapsz segélyt, aki alkalmatlan attól is elveszik. Csak ha nincs meg 40-45% akkor nem veszik el.
2011. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot a helyi képviselőtől, és mond meg neki, hogy az orvos meg akarja akadályozni a munka világába való visszaterelésedet, szerintem rögtön alkalmasnak fog minősíteni.
2014. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!