Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha egy gyermekotthonban a nevelő megüt egy gyereket?

Figyelt kérdés

Nem nagy otthonra gondolok csak egy olyanra, ahol 7-8 gyerek él(ha ez számít valamit)

Ez rögtön rendőrségi beavatkozással jár, vagy olyan mintha egy család lenne, amíg nem folyik a vér nincs beleszólás?


2011. dec. 28. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így elég nehéz megmondani. Sok mindentől függ, hát illetve attól hogy mi a szituáció. Pl. félénk gyerek, semmi rosszat nem csinált, egyébként is mindig jól viselkedik és erre kap egy ütést, hát az elég rossz hatással lesz a lelki világára.


De ha mondjuk a többi gyereket veri, meg káromkodik össze-vissza az is más. De azért amennyire lehet nem kell durvának lenni. Amennyire én tudom, nem kell vérfolyásig várni, meg családon belüli erőszak ugyanúgy büntethető, tök mind1, hogy Ms.Angyalka vagy anyuka ütötte meg.

2011. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval lehet nagyon rossz vége is, hogy gyerek teljesen összetörik, 0 önbizalom stb. onnantól meg dominóként omlik össze minden, kihat szociális életére stb.. Ha meg mondjuk több ütést kap akkor főleg.
2011. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fura irányba megy a világ. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha adott esetben, ha kiérdemelte, ott helyben és azonnal kap egy pofont. Elég nagy baromság ezért a jogot hívni segítségül. S nem is értem, miért foglalkozik ezzel a törvény.

Bántalmazás és bántalmazás között azért van különbség.

2011. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Áh szerintem ezzel pont nem foglalkozik a törvény. "Wááá kaptam egy pofont, mert rossz voltam bööeee.." épp ez az hogy bántalmaz meg bántalmazás.


Ami azt illeti, szerintem kb ********* se foglalkoznak ezzel. Én saját bőröm tapasztaltam egy részt, másrészt máshol is láttam.


De mondjuk az is igaz itt se a törvény kéne, hanem hogy a ***i szülők megfegyelmezzék a gyereküket, hogy mondjuk ne üsse az osztálytársait meg hasonlók. Meg mai gyerekek már, több joga van mint a tanárnőnek kb.


Szóval a szülő/nevelő hibája alapvetően. Szóval ja azért jól is jöhet az a pofon, viszont ha teljesen értelmetlen akkor meg előbbi, jó kis lelki seb. Mert 16 évesen oké, de egy 7-8 éves pofon vágják a semmiért..?? Mi az már?

2011. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"De ha mondjuk a többi gyereket veri, meg káromkodik össze-vissza az is más." Dehogy más. Van ilyen nevelőnk, és nem érdekel senkit. :D Most feljelentés is van ellene, mégsem rúgják ki... (Állami gondozott)
2011. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 haggyámán ***** válasza:
72%
Jobb jelleme lesz a gyereknek.
2011. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthető lett a kérdés, esetleges jogi következményekre gondoltam. Amúgy pedig nem megtörtént esetről van szó, még csak hasonló szituációról sem tudok, csak érdekel, ezért kérdeztem.
2011. dec. 28. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig megtörtént esetről beszélek, az utolsó válaszoló vagyok a kommentjeid előtt. Az otthonvezető feljelentést tett ellene a gyerek kérésére, mert kötelező volt neki, de ezen kívül semmit nem kapott, szerintem még egy szóbeli figyelmeztetést sem, mert ugyanúgy viselkedik. Pedig ez már vagy 2 hónapja történt.
2011. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az! És akkor ilyenkor mégis mit lehet tenni?? Fura irányba megy a világ, hát tényleg. Nyugodtan pofázhat a gyereknek és semmi. Ja illetve meg is ütötte. Mondom hogy szarik rá a törvény, rajtam a tanár röhögött anno az osztállyal együtt (de kedves).


És nem is túlreagáltam, sőt így visszagondolva még durvábbnak tűnik mint akkor éreztem. ****** ***** egy 11 éves gyereket hát nem is tudom mi rá a jó szó "zaklat". De feltételezem nem normális, hogyha a gyerek félelembe érzi magát már egyáltalán a tanár közelében mert az úgy viselkedik. Meg nyári táborban beleakart küldeni a szétszakadt, lyuka csónakba.. szóval király.Vannak ilyen.. érdekes emberek.


Háát a jobb jellem az meg, azért, persze normál körülmények között hogy néha megfegyelmezik a gyereket az oké, de ha most folyamatosan veri.. igazából nem is kell folyamatosan. Egy két ütés is teljesen letudja rendezni, főleg ha nincs kivel megbeszélni a dolgot. Azt marja éveken át a dolog. Főleg ha indokolatlan volt.


Mondjuk általában nem kell Einsteinek lenni, hogy főleg egy nevelőnő feltudja mérni a helyzetet és tudja mi lenne a helyes.. illetve ezek szerinte mégsem. Max leszidják, irgum burgum Katika ilyet nem szabad.

2011. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, valakinek felugrik-e még a kérdés a listájában, de megtaláltam, és hátha :) Akiről írtam 2011-ben, hogy feljelentés van ellene, de semmi nem történik... Ő volt az, aki utána elment dolgozni a csepeli Burattino Alapítványhoz, és februárban hatalmas balhé volt belőle, mert kiderült, hogy 50+ gyereket molesztált. Nálunk is, de szerencsére én már nagy voltam.

Ennyit a jogokról és a gyermekvédelemről.

2014. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!