Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy családban csak egy...

Ha egy családban csak egy kereső van, a másiknak semmilyen jövedelme nincs, akkor az a szülő amelyik keres, az "gyermekét egyedül nevelő szülőnek" kell-e számítani? Mivel egyedül tartja el a családot. Mert a másik fél nem járul a családi kasszához?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen nem. Ketten nevelik, sőt könnyebb dolguk van a neveléssel, mivel az egyik mindig otthon van.Felhivnám a figyelmedet, hogy a nevelés szón van a lényeg, nem az eltartás szón!

Egyedül nehéz, nehezebb nevelni (nem eltartani) a gyereket, ezt próbálja segiteni az állam.

2011. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok én is gondoltam,csak manapság olyan sok helyen megkérdezik és nehogy később ebből legyen gond.Egyébként azt nem hiszem hogy könnyebb, hiába van az egyik mindig otthon a pénz az kevesebb.Manapság két fizetésből is nehéz megélni nem hogy egyből.De azért köszi a választ!megerősítetted amit én is gondoltam szép napot!
2011. febr. 10. 08:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés nem pénz kérdése, hanem törődésé, foglalkozásé. Az bizony több, ha az egyik otthon van állandóan, bár a pénz lehet kevesebb. mint irtam, a kettőnek nincs köze egymáshoz (pénz és nevelés).
2011. febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Erről az jut eszembe:

Anyám elvált papíron, hogy egyedülállónak tekintsék.

Ja és magához vett egy olyan gyerekét, akit nem nevelt 16 évig, és még szűlt azóta 2 másikat.

Így is lehet alanyi jogokat szerezni.

Ne vedd magadra. Bürokrácia.

2011. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!