Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy postás is ugyanúgy elmehet...

Egy postás is ugyanúgy elmehet karácsonykor egy hét szabira, mint mondjuk egy informatikus? Mindegy h ki mit dolgozik, egy hét kijár neki ilyenkor nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
persze, a rendőrök, a tűzoltók, az orvosok, a távhősök, a vizesek, az autómentők és mindenki elmegy szabira...
2012. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szabadság természetesen mindenkinek jár, de az olyan munkahelyeken, amik megszakítás nélkül kell, hogy működjenek (kórház, tűzoltóság, rendőrség, közlekedés, közmű...), nyilvánvalóan vannak, akiknek olyankor is dolgozni kell, mikor általánosságban az emberek szabadságon vannak.

Persze ők majd máskor kivehetik, a szabi jár nekik.

A munkaszüneti napon végzett munkáért pedig emelt bért kapnak.

2012. jan. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szerencsések elmehetnek... Én pl most dolgoztam 30.-án, 31.-én, és megyek 2.-án is. Tehát két ünnep közti szabi már nem nagyon van.
2012. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!