Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha panaszt teszek a Postán...

Ha panaszt teszek a Postán valami változni fog, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
A vaterán vásároltam egy ruhát, postázták..1 héttel később sem érkezett meg.. Pár nappal később kaptam megint egy ajánlott levelet (amit alá kellett írni így a postás kénytelen volt kézbesíteni..) Rákérdeztem a csomagra a postástól, erre a kocsijából kihúzta a ruhát!! Csomagolás, semmi nélkül odaadta.. hogy véletlenül másnak kézbesítette (mert nem olvasta el a címet..), de hogy visszaadták és itt van csak a csomagolása nincs meg... Én ezen felháborodtam.. Az eset elött is több napot késett a postás, most is várok egy elvileg elsőbbségivel feladott küldeményt amit hétfőn feladtak!!..
2011. dec. 1. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnálatos dolog ha így történt. De a posta üzletszabályzata szerint kártérítési igényt tudsz benyújtani, ami viszont csak a csomagolás sérülésére terjedhet ki maximum, ugyanis a küldeményt kézbesítették. Az a baj, hogy a kézbesítő valóban hibázott, nem rendesen olvasta el a címet, és máshová vitte, ahol gondolom kibontották. De akkor annyi erővel az is hibázott, aki kibontotta, az miért nem olvasta el, hogy nem az övé. Szóval benyújthatsz kártérítési igényt, csak nem biztos hogy megéri a hercehurca.
2011. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


5.5.A kártérítési igény érvényesítése


Itt található mit lehet tenni.

2011. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem akarok kártérítést meg semmit, csak azt hogy ha feladnak nekem valamit ami ráadásul direkt elsőbbségivel van megkapjam időben.. Most is péntek van és sehol semmi..:( Legutóbb is rendeltem máshonnan postával fontos dolgot ami a határidős munkámhoz kell és egyszerűen nem kapom meg időben.. Mással meg nem tudom a szállítást megoldani, ezért gondoltam a panaszra..
2011. dec. 2. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőbbségi se garancia a másnapi kézbesítésre. Sajnos a posta üzletszabályzata szerint 85%-ban kézbesít másnap, 97%-ban a feladást követő 3. napig.
2011. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Feladtam 11.24-én egy pulcsit, buborékos, nagy borítékban, de mivel nem küldtek rá elég pénzt, így saját káromra nem akartam ajánlottan feladni, így simán adtam fel. Mai napig nem kapta meg a címzett!

Mit tehetek ilyenkor?

A címzett szeretné ha visszautalnám a pénzt, de én nem fogom, hisz feladtam a felsőt.

Segítsetek!!

Köszi

2011. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha simán adtad fel nem tehetsz semmit, mert nincs nyoma hogy feladtad. Ezt egyébként sokan nem tudják, de nem a posta találta ki, hanem uniós előírás: a simán feladott levelek után nincs kártérítés, ha elveszik.
2011. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem érkezett meg az elsőbbségi levelem.. ez már sosem lesz meg.. imádom ezt a postát.

Feladtam nemrég egy ajánlott levelet valakinek, és az is elveszett!!..

Szuper hogy a dolgozók a karácsonyi ajándékot a feladott csomagokból választják ki.. Mert nem hiszem el hogy minden véletlenül eltud tűnni..

2011. dec. 7. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnáljuk kedves kérdező. Hidd el, hogy nem minden postás szerzi be innen a karácsonyi ajándéknak valót. Sajnos minden munkahelyen vannak nem oda valók, akár ügyvéd, akár orvos, akár rendőr... Ezt elkerülni nehéz, hidd el, hogy a postások nagyrésze próbál pontosan, mindenki megelégedésére dolgozni, ha ez nem is így tűnik... egy másik postás...
2011. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó, nem akartalak ezzel megbántani, tudom hogy sok lelkiismeretes ember is dolgozik ott is, de gyerekkorom óta ilyen sőt hasonló sosem fordult elő velem/velünk, vagy bárkivel akit ismerek és az utóbbi időben meg többször is 2 hetén belül.. teljesen megbízhatatlanná vált az egész..sajnálom én is, de ettől még nem kerül meg a levelem/csomagom.:(
2011. dec. 8. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!