Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 13/F hogyan hány kilóval kell...

13/F hogyan hány kilóval kell gyúrnia?

Figyelt kérdés
otthon egy kezes súlyzókkal
2012. jan. 1. 19:51
 1/7 haggyámán ***** válasza:
Szerintem várj még a gyúrással, elég lesz elkezdened 20-25 éves korodban. Ha most kezded, súlyos testi problémáid adódhatnak a még gyorsan változó tested miatt, viszont a hátad biztos úgy nézne ki pár év múlva, mint egy kérdőjel.
2012. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sehogy, sehánnyal !
2012. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dirtboy ***** válasza:
2-3 év múlva edzhetsz súlyokkal,addig saját testsúlyos gyakorlatokat végezhetsz és figyelj amennyire tudsz/engedik a szülők a kajára,a kaja nagyon fontos izomépítésnél.
2012. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de én csak egy kezes súlyzókkal szeretnék és csak azért hogy nézzek ki valahogy meg erősödjön kicsit a kezem most is rossz a hátam ezért járok úszni meg gyógytornára
2012. jan. 3. 21:14
 5/7 haggyámán ***** válasza:
Ha rossz a hátad, akkor pláne ne kezd most el. Tényleg várj minimum 3-4 évet. Addig folytasd az úszást, esetleg csinálj fekvőt, felülést, fuss, ilyesmi.
2012. jan. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tótalaki Ottó válasza:

Én nem vagyok szakember, de azt olvastam, hogy az első 6 hónapban a testsúly 15-20%-a legyen a kétkezes súlyzó, az egykezes ennek a fele.

Szerintem szerezd meg ezt:

[link]

Rövid, de lényegre törő. 2 éves edzéstervvel, ábrákkal. A saját súlyos edzéseket viszont tényleg ne hagyd ki. Húzódzkodás, fekvőtámasz, felülés, ezek alapgyakorlatok legyenek.

2012. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp azt ajánlom hasonló korú gyerekeknek, hogy keressenek fel egy szakembert, pl tesitanárt, személyi edzőt, aki tanácsot ad a témában, és semmiképp ne kezdjenek el egyedül, semmilyen tapasztalat nélkül csak úgy súlyzóval edzegetni, mert abból a sérülésen kívül semmi nem lesz.


Én vegyeseket olvasok azzal kapcsolatban, hogy gyerekeknek szabad e súlyzózni. Az egyik tábor azt mondja, hogy egyáltalán nem, mert nem elég szilárd a csontjuk, és eldeformálódik, a másik tábor meg azt mondja, hogy lehet megfelelő felkészítéssel, amihez nyilván szakértő segítség kell. Valószínűleg mindkettőnek igaza van, és ha megfelelő felkészítés nélkül nekiáll egy gyerek súlyzózni, akkor abból komoly baj lehet. [link]

2015. ápr. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!