Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történne akkor, ha egy...

Mi történne akkor, ha egy embert forró vízbe dobnánk?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit fura és elmebeteg kérdés, de nagyon régóta gondolkodom ezen, hiszen érdekel a biológia.

Egy élő embert (már csak azért is élő, mert így mások a paraméterek) beledobunk egy forró, olyan 80-90 vagy 100 fokos vízbe. Az egy dolog hogy meghal, de mi történik pontosan? Gondolom a fehérje kicsapódik, a szeme kidurranhat, orrvérzés elindulhat, vagy milyen folyamatok játszód(hat)nak le ilyenkor?

Mindig is érdekeltek a "mi lenne, ha...." típusú kérdések, ez is közéjük tartozik, talán egy kicsit extrémebb formája!! xD

Valami ötletetek van? Ha van olyan, aki biológiából jó, akár fel is vázolhatná nekem a folyamatot! köszi :D


2012. jan. 10. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
én nem értek a biológiához, de józan paraszti ésszel égési sérüléseket szerezne.
2012. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja igen azt nem is írtam oda :D az alap...de azon kívül?? :D
2012. jan. 10. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld ki és utánna oszd meg a tapasztalataidat velünk.
2012. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen azt is elfelejtettem írni hogy csak értelmes válaszokat kérek...
2012. jan. 10. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Ordítana.
2012. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tanulok sajna már biológiát , de annyit elmondhatok , hogy ha egy elő embert beledobnál az általad említett vízve akkor elsőjek a szőre leégne a testéről és a bőre is pár helyen szétmenne. Illetve látszódnának az izmai , szintén pár helyen és hát a meleg hatására a húsa összeaszadna , mivel megfő. Tehát így kb annyi történne vele mintha anyukád vagy apukád csirkét főznének. Remélem tudtam segíteni neked :)
2019. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!