Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ételfestékkel befesthetem...

Ételfestékkel befesthetem kékre vagy szivárvány színűre a hajam?

Figyelt kérdés

Tarajom van.Még csak 10cm hosszú.De be szeretném festeni színesre.Nagyon drága a színes hajfesték több 1000ft nekem arra nem futja.Na de ha ételfestékkel festeném színesre az kijönne az esőbe ? És csak a szőkített hajat fogná be ?

Amúgy nincs havi 5-7000ftom arra hogy kiszőkítsem a hajamat havonta.Vagy hogyan lehetne olcsón megúszni a szőkítést ?


2012. jan. 11. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ételfestéket kimossa az eső, mert vízben oldódik.

Vannak természetes szinezékek, mint a borostyán termése, és réz vagy vasgáliccal, timsóval fixálni lehet.

Kemendi Ágnes: Festőnövények c. könyve elég jó.

Kékre mondjuk indigóval vagy festőcsüllenggel lehet.

Macerás, de házilag megoldható.

2012. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ok

És szőkíteni ? Mert nekem nincs pénzem havonta fodrászhoz menni.És kiszőkíttetni a tövet 7000-15000ftért.

2012. jan. 11. 18:10
 3/6 anonim válasza:

simán lehet ételfestékkel hajat festeni.

annyi az egész, hogy valamilyen fehér samponnal összekevered az ételfestéket, és jó alaposan beledolgozod a hajadba. rajtahagyod néhány órát attól függ, hogy milyen színű alapból a hajad. ha mondjuk barna akkor 2-3 órát. aztán ki kell mosni de minél kevesebb vízzel, hogy ne fakuljon ki. ezután néhány napig lehetőleg ne moss hajat, hogy jól befogja az ételfesték. 2-3 hét alatt jön ki ha mindent jól csináltál.

remélem segítettem :)

2012. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szőkítőport tudsz venni akár a Tescoba. Olyan hétszáz és kétezer forint közt kell lennie. Arra figyelj, hogy csak havonta szőkítsd, és max. fél óráig hagyd rajta. Hajszínezőt lehet ételfestékkel, de gyorsan kopik. Meg lehet kapni kétezer forintért is, esetleg kérsz valakitől kölcsön, vagy cserélgetsz.
2012. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én az ételfestékre szavaznék.A szőkítés,szívatás nagyon roncsolja a hajat.Ráadásul az ételfesték csak 60 forint.Nem százak, ezrek...

Nem csak a szőkítettet fogja be,már láttam fekete hajú lányt aki világos szőkére festette ételfestékkel,és csak egyszerűen felkente.Én meg már festettem sötét barna hajút világoszöldre.

Igen sajnos oldódik esőben(nem jön ki,csak lesz egy két színes csík a nyakadon és az arcodon),de szerintem még mindig jobban megéri minthogy egy csomót elkölts hajfestékre meg szívatóra,amik ráadásul tönkre is b@sszák egy életre.

2012. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves, #5 válaszadó! Feketéből LEHETETLEN szőkét varázsolni, csupán ételfestékkel. Ha a fekete hajat akarjuk feldobni ételfestékkel, elkeserítő lesz a végeredmény, hisz maximum az áhított szín árnyalatát kapjuk meg végeredményként. (Tapasztalat..) Szóval ne etesse demagógiával a népet. :D
2017. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!