Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Zeitgeist filmeknek mennyi...

A Zeitgeist filmeknek mennyi a valóság alapja? Összességében, hogy értékelhető?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobb hazugságoknak van valóság alapjuk, ennek is.

Vagyis a világ problémáira részben jól rávilágít, ám sokat ki is hagy, figyelmen kívül hagy.

Maga a megoldás, amit kínál, az teljesen fake.

Dobjuk el a vallásunk, és legyünk egy kvázi vallásos technokrata szekta tagjai... Hát tudod elég sületlenség.

Például azt a kontinenseket összekötő szupervonatot se lehet megvalósítani, mérnökkel beszélgettem róla.

Ha mégis megvalósítanák, hogy kevesek magas technikai fejlettségre tennének szert, míg a népesség nagy része lesüllyedne, akkor ők lesznek majd a rabszolgatatrtók, akik technikai eszközökkel kényszerítik a városon kívüli földművelőket? Na szóval ez is egy hülyeség, és tuti biztos, hogy néhányan nagyon jól megélnek ebből, ugyanúgy, mint a Piros Pirula Projektből, amiben szintén sok igazság van, de sok féligazság is.

2012. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magam is így látom. A gazdasági része viszont most annál jobban kiemelendő. Szerinted magyarázatot adhat az országunk mostani helyzetére amit elmond a "gazdasági bérgyilkos"?
2012. jan. 12. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Részben igen. Szerintem.

Amit viszont kihagynak, az az ökológiai gondok. (Elsivatagosodás, a föld termőerejének csökkenése, a termőterületek nagyságának csökkenése, a halászat csökkenése...)

Már nem emlékszem, hogy a túlnépesedésről volt-e szó, de az is hatalmas probléma.

Valamint a nyersanyagok és a kőolaj kimerülése, amit nem fognak tudni megoldani, csak még nagyobb ökológiai kártétellel, vagy sehogy.

2012. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért azt nem hiszem, hogy a mai technikai háttérrel az energia gondok megoldhatóak.(Alternatív energiák kihasználása. A túlnépesedést szerintem kézben tartják. Sőt, talán ez a fő oka annak, hogy az van ami van a világban. (Az egészségügy leépítése és az önpusztító életformák.) Úgy tűnik mintha változások küszöbén állnánk amit szépen lezsíroztak. Lehet őrültségnek hangzik, de elgondolkodtató.
2012. jan. 12. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a globális összeesküvés elméleteknek.

Igen, vannak csoportok, akik a maguk javára tevékenykednek, sokszor egymással ellentétesen.

Ezért lesz itt iszonyúan nagy káosz.

Én a legrosszabbra számítok, a civilizációnk teljes vagy részleges összeomlására, kannibál hordákra, éhínségre, stb..

Olvasd el Hetesi Zsolt jelentését, és rájössz, hogy sokkal szarabb a helyzet, mint a legtöbben gondolják.

Én elfogadtam, mert nincs mit tenni, legfeljebb a vidékre költözéssel lehet elhúzni a véget valamennyire.

2012. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy vannak nagy hatalmú csoportok. Globális összeesküvések, hm... nem tudom. Annyi biztos, hogy az embereket nagyon érdekli a téma, mert valami nincs rendben. Elolvastam az említett jelentést. Rengeteg igazság van benne és logikus következtetések. Egy dolgot viszont nem említ, hiszen nem is említhet az energiaválsággal kapcsolatban. Az új alternatív találmányok vagy államtitkosak vagy az energia hatalmaknál vannak.


Egy példa: [link]

2012. jan. 13. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy idealista, technokrata agyrém. Nem veszi számításba az EMBERT.
2012. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!