Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Box, Muay Thai, Kick-Box vagy...

Box, Muay Thai, Kick-Box vagy Wing Tschun-t válasszak?

Figyelt kérdés

A fentiek közül melyik lenne a hatékonyabb az utcán szemtől-szembe kés nélkül? A kis barna növendékek ellen..?

Van kicsi túlsúlyom de nagyonkicsi.. 178 cm vagyok!


2012. jan. 13. 15:48
 1/6 dirtboy ***** válasza:
ezt a sportban kérdezd meg ott majd a szakik válaszolnak rá,itt nem biztos hogy észre veszik a kérdésedet.
2012. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

2x ugyanaz XDD


ha utcán kell akkor valami önvédelmi rendszert tanulj ami erre van

2012. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen mivel ajánlották , hogy kérdezzem meg a sport kategóriában is azért van 2x és elnézést a dupla postért
2012. jan. 13. 18:45
 4/6 Texas Tex válasza:
Én Muay Thai edzésre járok. Ha kitartóan csinálod pár évet akkor nem nagyon lesz ellenfeled harcművészetekben nem jártasokkal szemben.
2012. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sajnos a box már nem esedékes így maradt a muay thai és kickbox amúgy errefelé a két kűzdősportot 2 testvér tanítja,oktatja :)
2012. jan. 15. 21:23
 6/6 anonim válasza:
Leginkább mindent, azaz többfélét is. A bokszoló jól üt, a thai és kick boxos jól rúg, jól használja a távolságokat, a WT-os meg technikás, gyors, és több támadó ellen is esélye lehet. Na de, minden attól függ, edzel-e rendesen. Minden tiszteletem a WT/WC-nak, de azért a testet is meg kell erősíteni, nemcsak a szellemet, meg a technikát. Nehogy egy combostól lefeküdjön az ember az utcán, vagy egy kósza csapottól. Szerintem egynek tanulj valamilyen kick-boxot sima boksz helyett/mellett, sokkal jobb lesz a mozgásod, a lábmunkád, a távolságkezelésed, és rúgni is fogsz tudni rendsen, erőből is, ha kell, és bírni is fogod, ha rúgást kapsz. És persze tanulj okos stílust is, mint a WT/WC/Krav Maga stb., ahol a harc szellemét is jobban megtanulod, az előrelátást, a felkészülést, a stratégiákat, a mértéket, a technikai fölényt, az eszközök használatát stb. Ha a fentiek vannak, én a Muay Thai + Wing Tsun/Chun-t ajánlom. Nagyon különbözőnek fognak tűnni. De idővel összebékülnek. Végezetül, akármilyen jó is vagy, ha tudod, kerüld a harcot, a legfőbb fegyvered a szellemed, az eszed. Na, hali.
2012. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!