Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van női baptista lelkipásztor?

Van női baptista lelkipásztor?

Figyelt kérdés
Jelenleg van e képzés nők számára?
2012. jan. 15. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Egy nő nem lehet baptista lelkipásztor. Járhatnak teológiára, biblia iskolába, taníthatnak nőket és gyermekeket, de férfiakat nem.

Ez azért van, mert vannak olyan igék az Újszövetségben, amelyek arról beszélnek, hogy a nők ne tanítsanak és a vezetők választásnál is egy alapvető feltétel volt, hogy férfi legyen az illető. Persze ma már kicsit más a társadalom, mint az első században, de szerintem hülyén nézne ki, ha egy nő kiállna és a férfiakat tanítaná.

Engem is zavarna. Én egy baptista gyülekezet tagja vagyok és még nem találkoztam olyan nővel baptista körökben, aki alkalmas lett volna arra, hogy férfiakat tanítson, vagy lelkipásztor legyen.

2012. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Teju válasza:

Az előző válaszból látszik, hogy nem szabad oda - SEM - beállni. Ahol a pasik azt hiszik, hogy ők felsőbbrendűek, azon a helyen nem Jézust követik. Mindegy, mit mondott Pál, ha az Isten Fia nem azt mondta. Nevetségesnek találnám a rá való hivatkozást, ha nem származott volna pár annyi családon belüli erőszak ebből a hozzáállásból.

Kedves előző válaszadó, Jézus követése a szeretetről szól. Nem a dominanciáról. A nők jobban tudnak szeretni, mint a pasik, tehát jobban tennéd, a saját üdvösséged érdekében, ha alázatosan tanulnál tőlük.

2019. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!