Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a kulombseg a katolikus es...

Mi a kulombseg a katolikus es baptista vallas kozt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A katolikus vallásba vannak szentek,még a baptistáknál nincs

ilyen ott csak istent imádják.

A katolikus vallás ha jól tudom születés utáni keresztelés

van ezzel hivatalosan is egyház tagja vagy.

Még a baptistáknál nincs keresztelés ott bemerítkezés van és

te magad döntheted el azt hogy megteszed-e.

Akkor válsz hivatalosan az egyházuk tagjává.

2011. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
A katolikus vallásban bálványokat imádnak,a baptisták Isten imádják
2011. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 yuda ***** válasza:
100%

A katolikus vallásban hagyományokat követnek inkább biblia helyett.

Baptisták jobban követik a bibliai igazságokat egyértelműen.

2011. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kiegészítem azzal,hogy nem istent hanem isten fiát Jézust imádjak. Jártam baptistákhoz onnan tudom.
2011. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
21.27-es:pontositanal?Mi az hogy balvanyokat?
2011. jún. 25. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bálványokat hanem szenteket imádnak a katolikusok.

Ott pl. Szűz Mária ő is egy ilyen szent.

2011. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

A katolikusok nem hagyományokat követnek, hanem a Bibliát, amely a Szenthagyományban bontakozik ki. Ők Szent Pál szintetikus elveit vallják (kötés-oldás hatalma), és nem archaizálják egy bizonyos pontban.


Egy részük magukat azzal, hogy Bibliát olvasnak, és egy pár önjelölt lelkész alá szerveződik egy pár ember, már apostoloknak gondolják magukat;


Annak ellenére, hogy elítélik a katolikus tekintélyt, minden fűt-fát a bölcsesség teljessége nélkül a Szentlélek szerint "megintenek", és a bemerítkezésükre hivatkoznak, bármilyen ostobaságot vagy igazságot mondjanak. Ha kérdéseket tesznek fel, választalanul hagyják, és a már dogmává rögösödő neoprotestáns elméletekbe (világvége, bálványimádás) avatják be és ha nem csatlakozik, akkor ráaggatják, hogy "te a szavaid miatt megkeményíted a szívedet, ne gondolkodj, vedd a Szent Szellemet és akkor gondolkodás nélkül össze áll a kép" - ez a karizmatikus típusra jellemző.


Vannak magától értetődően konzervatívabb gyülekezetek, azok úgy működnek nagyjából, mint a reformátusok.

2011. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

egy részletes kifejtés a témában:


[link]


üdv. csiga

2011. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 06-25 21:35 hozzászóló!


Nem vagyok baptista, sem katolikus, de azért pontosítanék. Aki Jézust imádja, az Istent imádja. Szentháromság, ismerős?

Te Isten alatt szerintem csak az Atyát érted, de ő csak egy személy a háromból. Atya, Fiú, Szentlélek. Ők hárman "alkotják" Istent.

2011. nov. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Levente '96 ***** válasza:
100%

Isten nem aszerint ítél hogy milyen a vallásod felekezeted.

Én is baptista vagyok , tudom hogy itt nálunk az idejárók közül senki sincs akarata ellenére bemerítve/ megkeresztelve.

A katolikusoknál a kisgyermekeket keresztelik, s ezáltal a pap és a szülők döntenek, nálunk nem. A baptistáknál mindenki saját akaratából , elhatározásából dönt, merítkezik be. Mindezt azután hogy elfogadta Krisztust nemcsak a világ, hanem az ő személyes Megváltójának is, aki csakis , kizárólag egyedül mentheti meg őt, ezután megvallotta/elmondta Jézusnak bűneit. És életét Isten vezetése alá helyezte és helyezi minden nap.


u.i. Isten, Jézus, A Szentlélek, és Krisztus ugyanaz

2012. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!