Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül új személyit...

Mennyibe kerül új személyit csináltatni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom,ha előtte megyek újat csináltatni mielőtt a régi lejár,akkor olcsóbb. De mégis konkrétan mennyi?
2012. jan. 15. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az illeték mértéke a kérelmező életkorától és az eljárás tárgyától függ. Lehet az eljárás:


Illetékmentes (ingyenes),

1500 forint illetékhez kötött,

3000 forint illetékhez kötött.

Illetékmentes


a 14. életévét be nem töltött polgár személyazonosító igazolványa iránti kérelme, kivéve az elveszett, megsemmisült, megrongálódott okmány cseréje esetén,

a 70. életévét betöltött polgár személyazonosító igazolvány iránti kérelme, ha útlevéllel vagy kártyaformátumú vezetői engedéllyel nem rendelkezik,

a személyazonosító igazolvány kiadásához szükséges anyakönyvi kivonat kiállítása. .

Egyéb esetekben az állandó személyazonosító igazolvány kiadására irányuló eljárás illetéke 1500 forint.



Forrás:

[link]

2012. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem mar 6 honapja le volt jarva amikor elmentem megcsinaltatni es 1500 ftot fizettem.
2012. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a két választ. egyébként ma voltam bent én is és 1500 ft-ba került. :)
2012. jan. 16. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!