Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pénteken lett átszúrva a...

Pénteken lett átszúrva a fülem és nagyon be van gyulladva. Mit csinaljak hogy elmúljon? :S

Figyelt kérdés

2012. jan. 23. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát mit?

Vedd ki belőle amit beletettél, és kend gyulladáscsökkentővel.

Aztán végeztess allergiatesztet, mert így szuperjól "össze lehet szedni" egy fémallergiát, újra begyullad ha visszarakod a fülbevalót.


Nekem egy tudatlan k.va szúrta a piercinget a fülembe, átszúrta a porcot, majd eggyel kisebb méretű karikát rakott bele, mint kellett volna.


Első körben begyulladt az egész, akkorára dagadt a fülem, hogy nem bírtam kivenni a karikát.

A kórházban kirángatták két hatalmas fogóval, majd' befostam :) A kedves doki nem vette a fáradságot hogy lefertőtlenítse, így porchártyagyulladást kaptam.

Gyakorlatilag a porc folyékony állagban távozott a fülemből, így egy hónapig naponta levonatoztam a kórházba, hogy lefertőtlenítsék és újrakössék.

Aztán a doki más dolgot már nem tudott tenni, rányomott egy hatalmas gipszet a fülemre.

Így legalább olyan tündeféle lett a fülem, és meggyógyult nagy nehezen.

Azt mondta a doki, ha nem gipszeli be, lefittyed az egész -.-


2 hónap múlva megérkezett a fémallergia is, most a kanál nyele kiüti a kezem...


Tehát jobb, ha nem játszol ilyenekkel. Szedd ki, amíg be nem gyógyul a füled.

2012. jan. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az első beírónak : az én kislányom is így lett fémallergiás!!!... :-((


Nálunk az volt, hogy 5 éves korában kilövettem a fülét és hiába kezeltük akármivel, egyre gyulladtabb lett, végül kénytelenek lettünk kiszedni a belőtt fülbevalót, és csak ezután gyógyult be a füle...

De sajnos fémallergiás lett, ami azóta sem múlt el!


Aztán 1 év múlva újra megpróbáltuk : újra kilövettük a fülét, de most AZONNAL (még aznap!) arany fülbevalót tettem a lyukba...

No, ezzel szépen begyógyult a lyuk, egyszer sem gyulladt be, azóta sincs gond a fülbevalóval (már 20 éves)...


Szóval, azt javaslom, hogy tegyél ARANY FÜLBEVALÓT a lyukba vagy szedd ki a belőtt fülbevalót, ha nem akarsz egy életre fémallergiás lenni!...


Hiába mondják, hogy a belőtt fülbevaló "arannyal van bevonva" vagy "orvosi fém, ami allergiamentes", mégis allergiát okoz!... :-((

2012. jan. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Amit nem érték h miért csak a felső gyulladt be...a másik kettő nem.:/

Nem azért hogy hiányozna hogy a másik kèt lyuk is begyulladjon...csak nem értem.

2012. jan. 23. 06:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, nálad is valami gebasz van vele.

Nekem is csak a felsõ gyulladt be, miutá kivették, jött a következõ...

A végére már az egész fülem hatalmas volt :D

2012. jan. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.: )

ma megmutattam egyik ismerősömnek aki foglalkozik fülbevaló szúrással...azt mondta ne alkohollal hanem betadine-nal kenegessem meg hordak sapkát mert a hidegtől jobban begyulladt.:/ hát remélem hamar elmúlik.:)

köszönöm.:)

2012. jan. 23. 20:40
 6/8 anonim válasza:
kengetted lyukasztás után alkohollal meg valami kenőccsel? nekem pl a lelkemre kötötte, aki kilyukasztotta a fülem, hogy 2 hétig kenegessem, mert piszkosul tud fájni, ha begyullad...
2012. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
és érdemes orvosi fémet viselni, amíg be nem gyógyul a lyuk rendesen
2012. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen alkohollal kenegettem de egy idő után már nem tudtam annyira fájt.: / mostmár betadine-t használok és tetránnal is kenem.sokat javult.

köszönöm a válaszokat.:)

2012. jan. 28. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!