Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit választanátok? Barátság...

Ti mit választanátok? Barátság vs önök érdek. Segítség, tipp.

Figyelt kérdés

A helyzet ennél persze bonyolultabb.


Egyetemista vagyok, albérletben lakom. A minap értesítettek, hogy felvételt nyertem az egyik kollégiumba, ahova menni is szeretnék, mert a szaktársaimmal és barátaimmal is jobban tudnám tartani a kapcsolatot, és a kollégiumi életbe is nagyobb betekintést nyernék. Talán a tanulásba is jobban tudnak segíteni, ha kérdésem van.


Így hát szóltam az albérlőtársaknak: Megyek koliba!

Az albérletpénz annyi felé oszlik, ahányan vagyunk. Félévkor nehéz új albérlőt találni.

A szobatársammal elég jó barátságba kerültem, és most anyagi gonddal küzd. Ha elmegyek a koliba, ez a probléma súlyosbodni fog. Hozzátenném még, hogy az egyik albérlőtárs lénye, személyisége eléggé irritál, azonban vitára még sosem került sor.


A dilemma:


a. Fontosabb, hogy magamat vegyem figyelembe, és azt nézzem, ami nekem jó. Hisz ki tudja, lesz-e még ilyen lehetőségem.


b. Fontosabb a barátság, és hogy ne hagyjam cserbe azt, akit szeretek. Talán lesz még lehetőségem koliba jutni.


Véleményeket kérnék. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Melyik a fontosabb?


2012. jan. 25. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz.

Mennyire jó az a barát, az is kérdés.

Neked megéri anyagilag is a költözés? Több pénzed marad?

Ha igen, akkor abból kisegítheted, amíg nem lesz új albérlőtársuk.

2012. jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Anyagilag ugyan ott vagyok.

Elég jó barát, máskülönben nem dilemmáznék. :)

2012. jan. 25. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik nem zárja ki a másikat, nem kell ahhoz maradnod, hogy kisegíthesd őt.
2012. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 haggyámán ***** válasza:
Ha anyagilag ugyanott vagy, szerintem maradj, Szeptembertől úgy is újra fogják venni a kolibeosztást, akkor lehet, hogy mindketten bejuttok, vagy akkor legalább talál más albérlőt.
2012. jan. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!