Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy szép jövőm...

Mit tegyek, hogy szép jövőm legyen?

Figyelt kérdés
Elsős Gimnazista vagyok.Nagyon rossz látni nap mint nap azokat a fiatalokat akik szeretnék elkezdeni az életüket..de ez egyszerűen nem megy nekik mert nincs pénzük rá ,hogy fenntartsanak egy albérletet, ahhoz meg ,hogy házat vegyenek még inkább nincs..Én nem akarok pár év múlva ilyen helyzetbe lenni szeretnék majd egy állást és egy házat de ha ebbe a mai világba nem sikerül akkor mi lesz később,amikor majd én jutok oda,hogy szeretném elkezdeni az életem?. Mit csináljak szerintetek ,hogy ne legyek majd ilyen helyzetbe ? mikor a szüleimet megkérdezem mindig azt felelik rá ..TANULJ! ez tényleg így van? Ha tényleg tanulok akkor szép jövőm lesz ? most pl. az érettségire hajtok(még van 5 évem) és nemsokára lesz ECDL vizsgám sőt az alapfokú német nyelv vizsga sem kizárt ..ezek már jó lépések? Tudom ,hogy ráérek még ilyeneken..de nem akarok majd 5 év múlva kinézni a fejemből ,hogy na akkor most mi lesz?! kicsit leegyszerűsítve : Mit csináljak ,hogy majd legyen egy házam,autóm ,biztos állásom (amivel jól keresek) és,hogy majd biztonságba tudjak gyereket vállalni ?
2012. jan. 31. 14:34
 1/6 A kérdező kommentje:
*Tudom,hogy ráérek még ilyeneken gondolkozni
2012. jan. 31. 14:36
 2/6 anonim válasza:

jó, hogy időben kezdtél el ezen gondolkodni!

Tanulj! Olyat, amivel sokat lehet keresni!


Gimi mellett csináld meg a német, és az angol közép nyelvvizsgát. Főleg az angol már mindenhol elvárás. Tanulj meg programozni.


A programozással tudsz majd diákmunkásként is relatív jól keresni (1000-1500as órabér).


Egyetemen mérnök szakot válasz pl. gépész, informatikus, építő, molekuláris bionikus. Ha itt jól tanulsz és addig Hofman elvtársnő és Vitya nem szüntetik meg simán kaphatsz, sok ösztöndíjat! Pl nálunk minden évfolyam első 47-et kap, plusz én kaptam 1évig köztársaságit az még 34 szóval az így már egész kellemes. Ha a suliban TDK-zol, és nem csak túl élni akarod az egyetemet, akkor simán felvesznek rögtön jó helyre.


Hajrá és jó úton haladsz hogy időben észbe kaptál!

2012. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. De ahhoz,hogy egyetemre/főiskolára bekerüljek nem érzem magam elég jó tanulónak :( sajnos a reál tantárgyakhoz semmi de semmi eszem nincs és hát sajnos erre születni kel ..így is megtudnám oldani? :S
2012. jan. 31. 15:32
 4/6 anonim válasza:
Simán bejutsz! tanulj meg angolul, németül jól, és legyél mindig szorgalmas, készülj az érettségire, és pl 2közép nyelvizsgával és egy jó emelt törivel vagy biosszal is simán felvesznek!
2012. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor teljes erőmmel a nyelveken leszek :) köszönöm :)
2012. jan. 31. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Legyél pszichopata, még a parlamentbe is bekerülhetsz.
2012. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!