Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A havi 28000 Ft-os szociális...

A havi 28000 Ft-os szociális segélyből, hogy lesz nettó 22800 Ft?

Figyelt kérdés

Ebből, hogy lehet megélni? Mert se BKV bérletet nem lehet belőle venni, de ha enni akarok, akkor még csak rollert sem.

Vagy induljak el egy nappal előbb egy-egy állásinterjúra, hogy odaérjek gyalogosan időben?????


2012. jan. 31. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A szociális segély nem arra való hogy megélj belőle! Arra a munkabér való. Azért lett lecsökkentve, mert nehéz a gazdasági helyzet és rengeteg embernek fizetnek segélyt, valamit csökkenteni kellett.
2012. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké, hogy nem arra való, de ha nem talál az ember munkát, akkor addig valamiből meg kell élni vagy nem?????????

És miért azoktól vesznek el, akiknek amúgy sincsen?????????

2012. jan. 31. 15:54
 3/7 A kérdező kommentje:
És a nehéz gazdasági helyzet miatt munkát is nehéz találni, még fiatalként is!!!!!!!
2012. jan. 31. 15:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Látszik te még nem voltál ebben a helyzetben, mert akkor nem így válaszolnál!!! Kívánom neked, hogy legalább egy hónapig legyél ilyen helyzetben, és akkor megtudod mi az.
2012. jan. 31. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Én annyit adnék a parlamentben fizetésként, amennyi a legkevesebb pénz, amiből egy embernek meg kell élnie.
2012. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a kérdező felháborodását! Főleg amióta én is ebben a kilátástalan helyzetbe kerültem. Ebből a 22800Ft-ból meg lehet élni, sőt 10.000Ft-ból is meglehet élni. De EMBERKÉNT ÉLNI, EMBERNEK MARADNI NEM LEHET! Az világos hogy nem azért kapjuk ezt a megalázó összeget, hogy éljünk nyugodtan mint hal a vízben, hanem hogy éhen ne dögöljünk! De igenis a munkakeresés, és elhelyezkedés is pénzbe kerül nem is kevésbe. És akkor lehet sakkozni, eszünk, vagy buszozunk a következő igen kétes kimenetelű álláslehetőség után. De ezt azok nem igazán fogják megérteni akiket apuci, anyuci, nagybácsi becsücsültetett a jó kis zsíros kondér mellé protekcióval.
2012. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha nagyon extrémen fogalmazok, akkor azt mondanám, hogy csak azért lehet megélni ebből a kevés pénzből, mert még dobog a szívem, és kapok levegőt, még ketyeg a biológiai órám.Oké nekem vannak ismerőseim, családtagjaim , akik tudnak segíteni, "csupán" egy kereset kimaradt a háztartásból, de mi van azokkal akiknek nincs?Hát ezért felháborító ez az egész dolog!
2012. márc. 14. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!