Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg csecsemőkorban felvágj...

Tényleg csecsemőkorban felvágják a nyelvünket?

Figyelt kérdés
Barátnőm azt mondta,hogy neki csecsemőkorában nem vágták fel a nyelvét,így nem tudja kimondani az R és az SZ betűt rendesen.Igaz ez?
2012. jan. 31. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. :D
2012. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt a marhaságot! Senkinek sem vágják fel a nyelvét, ha nem tud rendesen beszélni akkor nem foglalkoztak vele normálisan vagy pedig valamilyen szájszervi deformitása van. Ez már a logopédusra tartozik. Elképesztő mivel hülyítik egymást a gyerekek.

Sok évvel ezelőtt a papagájokról terjesztették ezt, hogy fel kell vágni a nyelvüket, hogy megtanuljanak beszélni na az is röhejes volt.

Te talán érzel valamilyen heget a nyelved környékén? Anyukádat kérdezted? Biztos kifeküdne a röhögéstől.

2012. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos, sokan lenőtt nyelvvel születnek )köztük én is, de nekem felvágták) , és ezt szokták felvágni, mert akadályozhatja a babát/gyereket a későbbiekben a szoptatásnál/ beszédben.
2012. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem le volt nőve a nyelvem. de tényleg ez a "felvágás" szerintem nem is hívható nagyon annak. Szerintem erős kifejezés rá, ugyanis annyi történik, hogy fújak rá egy kis Lidocaint, attól elérzéstelenedik, aztán alul a nyelved közép tájon megvágják azt a kis hártyát. én meg sem éreztem..
2012. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!