Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem lehet észrevenni...

Tényleg nem lehet észrevenni csecsemőkorban, ha értelmi sérült egy baba? (Hosszú a magyarázat! )

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk egy magándokinál (gasztroenterológusnál-tejterhelés megbeszélése miatt, tejallergia miatt) a majdnem 1 éves kisfiammal, akit feszes izomzat miatt Dévény tornára hordtunk, de soha nem volt elmaradva a mozgásokban. Most kell kontrollra mennünk.

Annyi, hogy pihesúlyú és alacsony baba, de mi is 160 centisek vagyunk és vékonyak és a családunk is ilyen, meg néha nem eszik olyan jól a kicsink, ekkor persze a gyerekdoki és a védőnő azzal jön, hogy mi vagyunk idegbetegek, azért nem eszik, meg, hogy éheztetjük!

Értelmesnek látom a kisfiamat, kiegyensúlyozott, tart szemkontaktust, keresi mások társaságát, puszit ad, megölel, bújik, már 8 szót mond, kapaszkodva lépked, tárgyakra mutat, integet stb.

Ja és időre, jó súllyal, 9/10-es Apgarral született.

Szóval elmondtam a dokinőnek, hogy szerintem semmi gond nincs vele, mire rám förmedt, hogy ezt ő nem jelentené ki, mert még 1 évesen nem lehet eldönteni.

Majd a beszédfejlődést kell nyomon követni, stb. akkor derül ki.

Ja meg lehet, hogy törpe lesz, de ez is kb. 6 éves korra derül ki!

Van olyan gyermek, főleg a fiúk közül, aki 2-3 éves korig nem beszél egy szót sem, mégsem fogyatékos!

Azért, mert pici alkat, nem törpe, hisz az egész család ilyen!

Soha nem éheztettük, de nem is tömjük bele a kaját, ha nem kér.

Nem vagyunk idegbetegek, mert elfogadtuk ilyennek, direkt kivizsgáltattuk (az I-es Gyermekklinikán), hogy kizárjunk minden súlyos betegséget, de nem találtak semmi kórosat!

Nagyon felidegesített a doktornő!

Szerintetek?

Mióta megszületett a kicsim, mindenhonnan azt a visszajelzést kapom, hogy sz.r anya vagyok, a gyermekem meg fogyatékos, legalább is rosszabb, mint az átlag (eleinte siketnek mondta egy neurológus-semmi baja a fülének, még a suttogásra is figyel- a klinikán lett megnézetve a hallása 3 hónapos korában, alvás közbeni BERA vizsgálattal).

Szóval ez már sok nekem!

Nekünk a kisfiunk a szemünk fénye, nekünk ő a legcsodálatosabb a világon, de már megint rossz anyának érzem magam!

Tényleg én csinálok valamit rosszul, én látom rosszul a dolgokat?

Ja és megint babát várok (nagyon szeretnénk őt is és ha idegzsábák lennénk, biztos nem jött volna elsőre össze a kistesó-még csak 8 hetes), de tényleg nem tudom, hogy szüljek-e még egy gyermeket, mert ennyi megaláztatást, ennyi idegességet nem biztos, hogy el tudnék már viselni mégegyszer!

Köszönöm, aki elolvassa és válaszol!


2011. okt. 23. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha szellemi fogyatékos, az látszana rajta, én úgy gondolom.
2011. okt. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1.v

Egyébként gratulálok a kistestvérhez és ne vedd fel mások bunkóságát, gondolj csak magatokra és legyetek boldogok!!!

Kitől hallod egyébként, hogy sz.ranya vagy? Csak a dokiktól vagy másoktól is?

2011. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Először is felejtsd el ezt a szar anya vagyok dolgot, majd ha megtetted válts dokit. A gyereknek semmi baja, az én 13 hósom is ugyanezeket tudja, csak ő még mellé idehoz ezt azt, meg elmegy ha megmondod h melyik helyiségbe. Semmi baj nincsen a te fiaddal és neked ebben biztosnak kell lenned, hisz te vagy az anyja! Kivizsgáltattátok, az is titeket igazol. Minden gyereknek más a fejlődési ritmusa és az étvágya. Ha jól lakik és eszik rendesen, akkor nincsen semmi baj. Nem szabad, hogy egy ilyen akadékoskodó orvos miatt elbizonytalanodj saját magadban. Mindenképp vidd el másik orvoshoz, én is ezt tettem. Nálunk kijelentette, hogy ennek a gyereknek semmi baja (mi más miatt lettünk "megfélemlítve") nem is érti miért akadékoskodott a kolléga. Gratulálok a kicsihez és mindent tegyetek úgy, ahogyan eddig is!
2011. okt. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezek alapján pont hogy nagyon is jól fejlődik. Mondjuk az orvosok hajlamosak ilyen borúsan szemlélni a dolgokat (vagy hogy mondjam, szóval ők mindig a betegséget keresik...)de amúgy az hogy rendelkezik e bármilyen problémával szellemi téren az valóban később is kiderülhet.

Az én kisfiam ezeket mind csinálta amit a tiéd ennyi idősen, most 4 éves és autisztikus tünetei vannak (nem sok de van neki nem beszél érthetően sztereotíp mondatokat használ, nem rajzol és ezek nem derültek ki 1-2 évesen) ami nem azt jelenti hogy fogyatékos vagy hogy az én hibám lenne (bár sok sok éjszakát vádoltam magam) de azért nem olyan mint egy átlag gyerek.

Fejlesztésre hordjuk és sokat fejleszthető a beszédje, remélem hogy olyan szintre is hogy azért egy normál iskolába mehet majd 7 évesen.

Na ezt csak azért írtam le hogy azért néha van ilyen hogy minden okénak tűnik és végül mégse lesz az. Persze ha közepesen vagy súlyosan fogyatékos egy gyerek az nyilván kiderül csecsemőkorban, de akkor nem csinál ilyesmit mint amit írsz.

A rossz evés hát ha minden rossz evő gyerek beteg lenne akkor tele lenne a világ betegekkel.

Nem tudom mit neveznek ők kis méreteknek az én fiam 1 évesen 8000 gramm volt mostanra 16 kiló:))

Az egészen biztos hogy ROSSZ anya nem vagy erre ne is gondolj!!! Sok örömet és boldogságot a picurkával is!

2011. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Felháborító!!!

Válts dokinőt, és védőnőt is szerintem!

Barátnőm másfél éves kisfia fele ennyit sem tud.

Sógorék lánya sem, pedig jó körülmények közt nevelkedik, foglalkoznak vele, és nem is buta.

Fel a fejjel!

Megkérdezhetem mekkora 1 évesen a babád, ami miatt letörpézték? (na ez is kiakasztó)

2011. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos a lányom.Mi is voltunk gastroenterológusnál, mert egy időben alig hízott.Volt vérvétel, székletminta, hónapokig tartó idegeskedés, mire kiderült, még csak nem is tejérzékeny, csak kevés volt a tejem.Amióta tápszeres, azóta szépen hízik.

Nem vagy sz*r anya, ha az lennél, nem vitted volna kivizsgáltatni. ( hozzáteszem, ha nem vitted volna, akkor se lennél az, de ez is azt mutatja, hogy törődsz vele, és nem siklasz el dolgok felett ) Lányom az egy éves statuson csak 7300 g volt. De csak 2, 5 kg-val született, és én is csak 8 kilós voltam egy évesen.Mégis itt vagyok, felnőttem, lediplomáztam.Most sem vagyok egy nagy darab a 160 cm-mel, és 49 kilómmal..De nálunk ezt belátta a gyerekorvos.Ha egy baba örökletesen picurka, azzal nem lehet mit kezdeni.Tömhetnéd akármivel, ha neki ennyi elég!A genetikán nem lehet változtatni!!Mit várnak tőle, ha az egész család vékony csontú??Nem is értem.A gyerekorvosok túlságosan a számokkal vannak elfoglalva, és a táblázatokkal.Épp csak azt felejtik el, hogy minden baba egy önálló személyiség, még az ikrek sem egyformán fejlődnek!!Felháborító, hogy számon kérnek téged ezen.

Nekem azt mondta a védőnő, hogy ha figyel, értelmesen néz rám, akkor semmi baj nem lehet. A többin ( mozgás stb.) lehet segíteni, de ezen nem.Márpedig Ő egy okos, értelmes kisgyerek!!

Lányom is rossz evő, ha 200 g-ot eszik, már örülök.Mi is jártunk Dévény tornára, szóval egy cipőben járunk!Nyugi!!

2011. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki mindenki mondja, hogy fogyatékos a babád, meg hogy rosszabb mint a többi? Meg hogy Ti idegbetegek vagytok?
2011. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tényleg értelmi sérült egy baba, azt már észre lehetne venni csecsemőkorban.De én se értem, hogy miért gondolsz ilyen szörnyűségekre, amikor minden rendben vele?
2011. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt valóban így van, hogy attól még, hogy 1 éves minden oké, lehet fogyatékos. pl. az autizmus ilyen, csak 1,5-2 éves körül jönnek az első tünetek.


másrészt nem ártana orvost váltani azonkívül a sarkadra állni és elküldeni mindenkit a p...ba, te ismered a gyereked, te élsz vele, te vagy anyja és ha úgy érzed minden rendben akkor igenis egészséges kis picikéd van!!!

azért mert nekik diplomájuk van nincs joguk ehhez!!!

2011. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

off:


olyan nincs hogy fogyatékos, max értelmileg/szellemileg sérült!

2011. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!