Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik volt az a vár, amelyik...

Hallihóó kérdése:

Melyik volt az a vár, amelyik a szabadságharc veresége után is még sokáig állt? és ki volt a parancsnoka?

Figyelt kérdés
segítsetek!

2012. febr. 2. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A bögyörőpusztai végvár, a holland származású gróf Chontro Lajos tábornok védte.
2012. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem benne van a törikönyvemben, mondom:

-Komárom

-Klapka György (Nem vicc.)

2012. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Akkor én hazudtam? :O
2012. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm... a következő töri órán kiderült... klapka györgy, komárom vára.. kösziii.:))

még egy kérdés: a párizsi,bécsi,római,velencei ...forradalmak céljai mi volt? ( 1848-1849)

2012. febr. 4. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt tanultuk (szintén 2. vagyok)

Valami olyasmire emlékszem, hogy a népnek nagyobb szabadságot akartak, sajtószabadság, stb.

Na meg néhány esetben a diktatúra leverése.

Milyen tankönyvetek van?

2012. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
helméczy mátyás. történelem 7.osztály
2012. febr. 5. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem Mozaikos. Szintén 7.-es.

Mi most írtunk TZ-t a magyar forradalomból, Széchenyi-ből, Kossuth-ból meg az aradi vértanúk kivégzéséből.

2012. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm... a tz-be holnap lesz olyan , hogy Kossuthnál az érdekegyesítés és valami ábra meg valami ellentétek és ezt nem értem ....??
2012. febr. 7. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!