Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy nem legalizálj...

Mi az oka, hogy nem legalizálják a marihuánát?

Figyelt kérdés

Mostanában láttam egy képet, amin össze volt hasonlítva az alkohol és a marihuána. Nagyon elgondolkoztató kép volt.

Az érdekelne, hogy mért nem akarják bevezetni más országokban is a legalizázálát...

Végül is a fiatalok 70°/. a már kipróbálta, a maradék 30bol pedig bizonyos százalék ki fogja...

Úgy hallottam, hogy nem okoz függőséget, sokan azt beszélik, hogy ez egy ugrókő a keményebb drogokhoz...

Viszont, aki akarja, az marihuána nélkül is kipróbálja a keményebb drogokat, nem?

Hallottam már olyanról is, hogy már megpróbálták legalizálni, de elutasították a kérelmet...

Mi az oka?



2012. febr. 4. 13:49
1 2 3
 11/23 bánomisén ***** válasza:
Egyébként azt nem tudom, hogy miért nem tetszik másoknak, azt viszont tudom, hogy nekem miért nem tetszene még akkor sem, ha a legalizált kábítószerekből befolyó pénzből én is kapnék. Például azért, mert nem szeretnék olyan országban élni, ahol az a normális, hogy mások élete, egészsége árán élhetek jobban. Ez nonszensz és embertelen.
2012. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 bánomisén ***** válasza:
...és nagymértékben hasonlít a haszonállat tartáshoz. Csak itt a haszonállat szerepét a függővé tett kábítószerélvezők játszanák el. Nem tudom, hogy te szeretnél-e ilyen országban élni, én nem.
2012. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

De ha jobban megnézed, most is így van... alkohol, cigaretta...ezek mind drognak számítanak, sőtt károsabbak is mint a marihuána az orvosok szerint...

Csak az alkohol és a cigaretta a mai világban már olyan megszokott dolog lett, hogy már nem veszik észre az emberek.

2012. febr. 4. 21:06
 14/23 bánomisén ***** válasza:

Ebben igazad van, ezek ugyanolyan károsak, mint a tiltott drogok. Nem is örülök annak, hogy engedélyezettek. Viszont itt jön be a képbe a lóvé. Az alkohol és a dohány terjesztése, ha jól odafigyelsz, mindenhol állami monopólium. Plusz, hidd el, a nem legális drogokból is profitál minden ország. Az afgán háború az ópiumtermelés lecsökkenése miatt tört ki, ami Amerikának okozott anyai kárt, valójában ezért hadakoznak évek óta annyira a tálibokkal Afganisztánban. Ha a tálibok is ugyanannyi ópiumot termesztettek volna Afganisztánban, mint korábban az afgánok, a "szabadságszerető" és "felszabadító" amerikai csapatok nem hadakoznának ott évek óta, kakilnának az egész tálib megszállásra.

Visszatérve a mi témánkhoz, a magam részéről az alkoholt és a dohányt is tiltott drognak minősíteném, merthogy mindkettő drog, nem is enyhe drog. De ha már erre nincs lehetőségem, mert csak egy ember vagyok a hétmilliárdból, legalább azért fölemelem a szavam, hogy több legális drog, mint most, már ne létezhessen Magyarországon.

2012. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 bánomisén ***** válasza:
Egyébként meg micsoda képmutató dolog, amikor az egyik oldalon az állam árusítja az alkoholt és a dohányt, a másik oldalon meg ugyanő papol ezeknek a káros hatásairól... Plusz egy undorító momentum ebben az egész drogügyletben, nem?
2012. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van :)
2012. febr. 4. 21:26
 17/23 bánomisén ***** válasza:
Végre valamiben egyetértünk. Ezért már érdemes volt elkezdeni eszmét cserélni :-)
2012. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
:)
2012. febr. 4. 22:58
 19/23 anonim ***** válasza:
azért mert az idióta emberek olyan dolgokról alkotnak véleményt amiről nem tudnak semmit. Ha megkérdezel egy embert az utcán, akkor azt mondja a marijuanara hogy károsít meg minden. Szerintem míg nem láttad a képet te is azt hitted, nem? Egyépként meg többet árt a tiltás mint használ, mert akkor inkább a legál cuccokat nyomják, ami télleg káros.
2012. febr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem, en tudtam rola par dolgot elotte is...pl. nem okoz fuggoseget, rak gyogyitasanal is hasznaljak orvosi marihuanat, nem akros..stb.
2012. febr. 5. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!