Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A katonai kiképzés után el is...

A katonai kiképzés után el is lehet jönni onnan vagy csak egy meghatározott idő múlva jöhetek el?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy, ha én elmegyek majd katonának és a kiképzés után már nem akarok maradni, akkor haza lehet jönni? Nem a Magyar Honvédség-re gondoltam, inkább a brit S.A.S. vagy a U.S. Navy Seals-re.

2012. febr. 6. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az USA-ban 4 év a minimális szerződési idő a katonaságnál, hogyha speciális területre szerződsz, mint amilyen a SEAL is, akkor +2. Azaz 6 év aktív katonai szolgálatról írsz alá szerződést amennyire tudom. Ha az aláírás után kiesel pl. a kiképzésen (pl. fizikailag alkalmatlan vagy), akkor kapsz másik beosztást, de maradsz a Navy-nél.


Persze először meg kell szerezned az ottani állampolgárságot, amíg nincs (vagy csak folyamatban van, ill kettős állampolgár vagy) addig szóba sem állnak veled.

Meg annyira nem ártana tudni angolul, hogy ennek utána tudj keresni és megértsd a választ.

És mindezt 28 éves korod előtt, mert csak 18-28 között fogadják a jelentkezést, tiszteknél max. 33 év.

2012. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a nyelvet nagyon tanulom, és még van rá időm, mert 17 vagyok, áprilisban leszek 18, így még tudok készülni erre.
2012. febr. 8. 20:19
 3/3 anonim válasza:
Mindkét alakulatnál feltétel az állampolgárság, méghozzá a kivételes állampolgárság. Kettős állampolgárokkal szerintem nem állnak szóba. A szolgálati idő alatt szerződés köti a katonákat, de természetesen ha alkalmatlanná válnál a feladatod ellátására akkor visszaküldenének az eredeti egységedhez, vagy leszerelnének. Az utolsó esetet, amikor a szolgálati idő lejárta előtt eljöhetsz az, amikor zászlóval letakart koporsóban hazavisznek. Ezt nem kívánom senkinek sem!
2013. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!