Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » én ismerem a sakk táblát és a...

én ismerem a sakk táblát és a bábúkat sőt a lépéseket is de azt nem tudom hogy ha játszok hogy kéne kezdeni az első lépések fontosak de nem tudom hogy kezdjem el ?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 19:31
 1/5 bánomisén ***** válasza:
2012. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! A sakkban sokféle megnyitás létezik. Általában a megnyitásnál az a lényeg, hogy elfoglaljuk a centrumot. Ezek a d4,d5,e4,e5 mezők. Ha ez sikerül a játék elején vagy később akkor nagy esélyed van rá, hogy domináljál. Ezzel lassítani tudod az ellenfél fejlődését és be tudod szorítani. Én általában e2-e4 el kezdek aztán Hg1-f3
2012. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Fontos a parasztok után a tiszteket is fejleszteni. Általában a lovakkal kezdünk és utána a futókkal és csak végül a bástyával. Érdemes a játék elején eldönteni, hogy melyik oldalon fogunk sáncolni. Ez egy fontos és gyakori lépés ami biztonságba helyezi a királyt és ugyanakkor jó pozícióba teszi a bástyát. Tehát ha jobb oldalon akarsz sáncolni akkor érdemes kihozni a jobb oldali futót meg lovat, hogy helyet csinálj a királynak és a bástyának. Fontos, hogy a játék elején ne lépjél a szélső 2 paraszttal meg a ló előtti paraszttal mert nincs sok értelme, csupán lépéshátrányba kerülsz. Remélem tudtam segíteni.
2012. febr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mátyás3 válasza:
Az internetes sakksulira keress rá a neten, egész pofás :D
2012. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"Az a paraszt, aki mondja, a bábú/figura neve gyalog!"

Egyébként, az első nagyon helyesen írta, a megnyitás nagyon fontos és az is, hogy elfoglaljuk a centrumot. Van, aki jobban szeret védekező-játszmát játszani, s van aki inkább támad. Bár híres sakkozók szerint : "Csak az győz, aki támad." Véleményem szerint, a Marshall-megnyitás az egyik legjobb megnyitás. A megnyitás utáni szakaszban, ha már minden tiszteddel kifejlődtél (tisztek alatt: Bástyák, Futók, a két Huszár! (a lónak nevezett figura) ) A bástyákat össze kell kötni( ne legyen az útjában semmi.) A futókat a nagyátlókra tenni...( a leghosszabb átló, "h1-a8 vonal, ilyenkor inkább a (szín szerint) sötét b7-re szokta a futókat tenni, míg világos g2-re, viszont, itt annak a futója nyer, akié hamarabb elfoglalja az átlót, mivel ütésben vannak. Ill. a másik futó az a1-h8 átlón... --> itt is ugyan azzal a szabállyal, szimmetrikusan a legerősebb. ) A figura akkor erős, ha támad! Középjátékban érdemes a legtöbb tisztet lecserélni, lehetőleg úgy, hogy te járj jobban. A futópár mindig erősebb, mint a huszár-pár. Bár én személy szerint, jobb szeretek huszárpárral játszani. Végjátékban a szabad gyalogok bevitele nagyon fontos. Majd ugye az, hogy mattot adj!:D

2012. febr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!