Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Borsodhoz képest Budapesten...

Borsodhoz képest Budapesten nyugati színvonalon élnek az emberek? A főváros sokkal élhetőbb, gazdagabb, mint Északkelet-Magyarország?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az túlzás,hogy "sokkal".Igazából az osztrák határnál lakók élnek jól.Én nem értek ehhez,de annyit tudok,hogy a legtöbb munkatársam Miskolc környékéről,Egerből,Kazincbarcikáról jött.De olyan is van,aki Pécsről.Azt mondták otthon nem találtak munkát(ahogy én sem),és még ezt a gyorséttermi munkát is elvállalják inkább a fővárosban(Burger KIng)
2012. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Én ingázom Pest és Miskolc közt, és úgy látom, Pesten nagyobb az eltérés a két véglet között, a nagyobb népesség miatt, de mindkét helyen az átlagosból van a legtöbb. Miskolcon valamivel kevesebb a luxusvilla, de nem lepik el a csövesek se az utcákat.

A többi borsodi várost meg a falvakat nem ismerem, de eleve nincs értelme egy megyét egy várossal összehasonlítani, mert a falvak általában mindenhol szegényebbek a városoknál.

2012. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem sok észrevehető változás van az ország egyik és másik pontja között
2012. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem minden Budapesten élő embernek arany az élete.

vidékről jönnek sokan ide Budapestre állást keresni, de már itt sincs sok üres állás, és nagyon keveset fizetnek bért.

s emellett albérletet kell fizetni, munkásszállón lakni.

vad idegen körülötted a világ.


a régi pesti emberek a gazdagok, akik itt laknak már szinte 50 éve, örökölték a mami lakását, tanultak, jó munkahelyre bekerültek.


s ezek a régi lakók pesten már nagyon gazdagok, több lakásuk ki van adva albérletbe, s plusz pénz még nekik ez is.

Nyugati színvonalon ezek a lakók élnek, nem a panelosok.


és szinészek, zenészek, müvészek, szállodások, éttermesek, boltosok, kinaiak, arabok, oroszok, erdélyiek.


sok pénzzel vállalkozást tudtak nyitni és ez a titka a nagyobb megélhetésnek, és hogy pesten nagyon sokan laknak, bárhová el lehet jutni könnyen busszal,metróval,stb.

kórházak,orvosok itt jobban elérhetőek.


vidéken ez is gond, kis falvak, rossz közlekedés, rossz orvosi ellátás, gyógyszertárak nem mindenhol vannak.

2012. febr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!