Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kötelező TB-met (4350 Ft. )...

A kötelező TB-met (4350 Ft. ) nem tudtam fizetni. Hány hónap elmaradás után villog a 'piros lámpa' a patikában, ill. a dokinál? Június végén be tudom fizetni, de mennem kell addig orvoshoz, sajna.

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Az idén már 4.500,- Ft-ot kell fizetni. Azzal, hogy az APEH-nál megkötötted a megállapodást a fizetésre, jogosult vagy ellátásra. Ebből a szempontból nem fog piros lámpa villogni szerintem sehol. A megállapodással azt is vállaltad, hogy határidőre fizetsz. Az erről kapott határozatban benne van, hogy késedelem esetén késedelmi kamatot kell fizetni, illetve a tartozásod az APEH végrehajtási eljárás során is bahajthatja rajtad.
2009. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Elárulnád mi történt? Hasonló cipőben járok... :(
2009. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20:58-nak! Nem tudtam fizetni a TB-t. Ha dokinál voltam, a rendszerben látták, hogy elmaradásom van. A patikában, ha leolvassák a receptről a TB számot, akkor ők is látták az elmaradást. Attól még az orvosi ellátást megkapod, a gyógyszert ugyan úgy, csak ha nem fizeted ki az elmaradást, akkor már az APEH hajtja be rajtad egy idő után rajtad. (Nem tudom, hogy még mindig így van-e, mert hála istennek ki tudtam júniusban fizetni az elmaradást)Hívd fel az APEH-et, ők megmondják. tel: 06 1 2994000.
2009. nov. 20. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Arról tudtok valamit, hogy akkor mi van ha ezt egyáltalán nem fizeted? Azt mondja az orvos hogy X Ft lesz a kezelés vagy hogy megy?
2010. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkit kezelnek, ellátnak, ha fizet, ha nem! Utána kapsz egy "Elszámolási nyilatkozatot", amin szerepel, hogy mennyibe került az ellátás, és azt az összeget fogják rajtad behajtani. Nem a kórház/orvos, hanem az Apeh.
2010. ápr. 21. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!