Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rövidítenek az emberek,...

Miért rövidítenek az emberek, amikor gépelnek?

Figyelt kérdés

Azokra a rövidítésekre gondolok, mint például:

am (amúgy), hh (hogyhogy), rem (remélem)


Ezek mik??? Mire jó ez?? Ennyire nem lehetnek lusták!


2012. febr. 29. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Még a régi sms időszakból jött, amikor kevés volt az egy sms karakterlimitje.

Ma már lustaság.

2012. febr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szvsz időhiány miatt
2012. febr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam, engem idegesít. (Legfeljebb olyanokat, hogy "pl.", "stb."...)
2012. febr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én is szoktam így rövidíteni, mert nem kell annyit gépelni legalább.
2012. febr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb ember nagyságrenddel lassabban gépel mint beszél, egy idő után frusztráló h még csak a 2. szó közepén tart a gépelésben mikor élőbeszédben már régen végigmondta volna a 10szavas mondatot.

Ez neten különösen előjön ahol nem nagymonológokat hanem párbeszédeket írnak, chaten főleg de fórumokon is.

Élőben 1-5 másodpercenként váltják egymást a beszélgetőpartnerek, gépelésnél meg rövidítésekkel is gyakran 1 perc. Most gondolj bele h mondasz vmit, amire a beszélgetőpartner csak egy perc múlva válaszolhat, aztán ha válaszolt akkor te is csak 1 perc múlva reagálhatsz. Egyszerűen életképtelen lenne a dolog.


Egyébként is csak a gyakrabban használt vagy keveseb funkciót hordozó szavakat rövidítik v hagyják el,pl névelő, hogy, stb.

2012. febr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

és főleg az új okostelefonoknál van az, hogy mindig azt ír, amit szeretne. ezt megelőzvén, ha kevesebb karaktert írok, akkor kevesebbet nyomok el véletlen :D

meg időhiány is, meg minek írjam ki, mikor úgy is érti az illető. (persze csak ismerősöknek írok így)

2016. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!