Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egri csillagok 1-3. rész és...

Egri csillagok 1-3. rész és kérlek ne írjátok oda, hogy el kellett volna olvasnom! Mert tudom és am meg szeretek is olvasni de ez uncsi. Foglaljátok öszze, amit a történelmi helyzetről, a fejezetekben szereplő történelmi személyiségekről tudtok! (? )

Figyelt kérdés
A. ,1533-vessétek ezt össze az 1. rész 2. fejezetében szereplő történelmi személyiségekről tudtok! (mit jelent, ha valaki János-párti? Miért és hogyan változtatnak a műben a "pártállások"? ) b. ,1541-vessétek ezt össze a 2. rész 13. és 22. fejezeteivel! értelmezzétek a hasonlatot:az ország hasonlít most azokhoz a címerekhez, amelyekben egymásra mérgesen ágaskodó griffek nyúlnak a köztük lebegő koronáért! Hol játszódnak az események? Jegyzeteld a földrajzi neveket! Jellemezzétek:Török Bálintot, a kiránynét, a szultánt (bármelyiket) Hányszor és mit robbant Gergely? Ki mondja kinek? A. , megmenthették volna Magyarországot b. , az a fő, hogy ne féljen a legény c. , te cenk! Jobbágy kutya! D. , ki vagyok én? Senki. sem apám, sme anyám, sem a kis házikóm e. , nyulaknak öccse nem vagyok! F. , gyermekkorom óta mindig hadban vagyok g. , ma nekem, holnap neked h. , te kis mulya! A bilincs, a (rab) lánc a szolgaság, rabság, bűntetés szimbóluma. Ki mindenkire kerül lánc a regényben?

2012. márc. 4. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Egri Csillagok NEM unalmas! Különb regény,mint a Harry Potter. Olvasd el,ha a kéréseidre választ akarsz kapni.

Ahhoz,hogy ezeket a kérdéseket helyetted megválaszolja valaki,el kellene most újra olvasni a regényt,közben felírni a kérdéseidre a választ.

Ki szánna rá erre legalább 1-2 napot!

2012. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az én véleményem szerint unalmas.persze tiszteletben tartom a te véleményedet is, de kértem, hogy ilyen kommenteket ne írjatok, mert én is tudom, hogy el kellett volna olvasnom, de nekem unalmas volt.persze nem maga az olvasással van bajom a korosztályommal ellentétben és szeretek olvasni, csak azt nem szeretem, ha megmondják mit olvassak!
2012. márc. 4. 21:51
 3/5 A kérdező kommentje:
és már nincs időm elolvasni mert keddre kell.
2012. márc. 4. 21:53
 4/5 A kérdező kommentje:
vagyis még kaptam haladékot nem tom meddig.
2012. márc. 6. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elkezdted volna olvasni,amikor kiírtad a kérdést,már a felén túl lennél.
2012. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!