Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ami nem jut eszünkbe az...

Ami nem jut eszünkbe az teljesen eltűnik az agyunkból?

Figyelt kérdés

Vagy csak elraktározódik egy olyan helyre, ahol megmarad, de nem tudjuk előszedni? Mondjuk ha én tanultam, hogy Arany János hol született, de nem jut az eszembe, akkor teljesen kitörlődött az agyamból ez az adat, vagy valahol azért még megvan?


Volt-e erre a dologra(azaz az elraktározott információ elővételére) irányult kísérlet? Ha igen, tudsz-e linkelni nekem erről valamilyen cikket?


Köszi!


2012. márc. 4. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, butaságot írok, de mintha régen azt tanultam volna, hogy semmit nem felejt el az agyunk, legfeljebb csak a tudatalattinkba kerül. A regressziós hipnózis is erre épül.
2012. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na most én nyilván nem tudok keríteni egy hipnózishoz értő emberkét, fizetni meg pláne.

Engem inkább az erre irányuló gyakorlatok, az agy fejlesztése érdekelne.

2012. márc. 4. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon komplex tema.En tavolrol sem vagyok szaki benne viszont sok agyrol szolo tudomanyos konybet olvastam es ezekbol az derul ki hogy hogy a memoria meg mindig nagy rejtely.Az viszont mar biztos hogy az agy nem ugy tarolja az informaciot mint a szamitogep (kozhiedelemmel ellentetben).Az emlekek az kulombozo reszeiben vannak tarolva,nem egy bizonyos helyen.

Kutatok azt is eszrevettek hogy sajat emlekezetunkben nem bizhatunk mindig szazszazalekosan mert elofordulhat hogy "eszunkbe jut" valami a multtal kapcsolatban, de a valosagban,megtortent es az agy altal felepitett "emlekek" is lehetnek.

Ennek fenyeben arra a kovetkeztetesre kel jutnunk hogy a hipnozis sem halalbiztos modszer az emlekek elohivasara.

Bocs ha tul hosszu volt, es lehet hogy nem is fejeztem ki magam tul jol.Erdemes a konyveket elolvasni (nem a "self-help" polcrol)engem mindenesetre lenyugoznek ezek a dolgok.

2012. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elmekek az agy kulombozo reszeiben*

Bocs.

2012. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hipnózis biztos jó lehet, de szerintem nincs értelme. Akkor inkább önhipnózis, bár azt sokat kell gyakorolni, hogy ténylegesen hasznát vedd ilyen téren, de egyébként szimpla meditatív állapotban is javul a memo, főleg ha rendszeresen gyakorolja az ember.


[link]

2012. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenről marad valami nyom az agyban. A legtöbb "elfeledett" emlék egész könnyen előhozható a tudatalattiból, csak meg kell piszkálni az adott területet. Ha ez a célod, akkor próbálj olyan emlékeket felidézni, amik a hiányzó emlék környékén vannak térben, időben, logikailag.
2012. márc. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!