Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet múltat lezárni,...

Hogyan lehet múltat lezárni, főleg rosszemlékeket, kudarcokat, hogy többet ne jusson eszünkbe?

Figyelt kérdés
Múltamban rengeteg fájdalmas emlék van,ami mindig kisért,kiborit,hiába próbálom jelképesen is,és gondolatban is lezárni.jelképesen leirtam eseményeket papirra,összetéptem,elusztattam,templomban is letetettem I STEN KEZÉBE,MÉGIS GYÖTÖR TOVÁBB,ÉS NEM MUTATKOZIK AZ UJ.
2010. jan. 10. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyat nem lehet, hogy ne jusson eszedbe.

Nekem is van egy csomó olyan dolgom, amire jobb lenne nem is emlékezni, de ezeket elfelejteni nem lehet, csak megtanulni együtt élni velük...

2010. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
szerintem ezen csak az idő tud segíteni.Elfojtani nem nagyon tudod őket szándékosan-meg nem is ajánlott,mert attól még a tudatodban megmaradnak(nah ez csak egy kis pszichológia).te meg annyit tehetsz ennek érdekében,h nem koncentrálsz rá-látom írtad,h miket tettél már ellene,de ezek mind olyan dolgok,amikkel csak felidézed a múltat,mégha így is akarod eldobni magadtól-szóval próbálj meg teljesen más dolgokkal foglalkozni:új hobbi,munka,sport,olvasás,találkozz sokat a barátaiddal,stb,ha bevillanak a dolgok,akkor meg egyszerűen ne gondold tovább őket,hanem kezd el mással foglalkozni,a lényeg,h tereld egy a figyelmedet ezekről.
2010. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Igen, sajnos tudom milyen érzés...

Nekem is volt egy csomó dolog az életemben, ami jobb lett volna ha nem torténik meg.. De tudod mit? Jobb, hogy megtorténtek, mert ha nem így lenne én sem lehetnék az aki vagyok! A rossz dolgokból csak tanul az ember és mindig okosabb lesz... Ha nem lenne az a múltam, ami, nem tudnék magamra buszke sem lenni, de így az vagyok!

Én már mindent elfelejtettem, csak mert el akartam felejteni.. Te még foglalkozol vele, feleslegesen siránkozol a múlton, mikor a mának is élhetnél! Ne írd le papírra, mikor eszedbe jutnak gondolj valami olyanra ami nagyon jó volt az életedben, vagy egyszeruen csak várod (mondjuk a kovetkezo buli, találkozás a barátokkal, stb.)

Engem éveken át gyotortek a rossz emlékek, az apám alkoholista elmebeteg volt és minden egyes nap rettegtem.. Borzasztó idok voltak! De ez már a múlt, túlléptem rajta, nem akarok rá gondolni és már nem is fáj.. igaz elkoltoztunk, de szoktam vele találkozni, de már nem foglalkozok a múlttal, nem is beszélek róla, mert nem érdekel. Inkább mindig arra gondolok, hogy minek is orulok most, hogy kik most a legfontosabb emberek az életemben, hogy mit tervezek a jovoben stb. :)

2010. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mondd el valakinek. vagy akár írd le ide, névtelenül. Hidd el, mindenkinek vannak olyan dolgai, amik "bár ne történtek volna meg"

én is sok mindent próbáltam tenni, hogy elfelejtsem...

de egyedül az idő segített rajtam...

1 év és fele annyira se emlékszem a történtekre. fogadni mernék, hogy 2 év múlva teljesen el fogom felejteni...

2010. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elfelejteni soha sem fogod tudni, de a fájdalom az elmúlik és csak az emlék marad meg.

Én 6 év szörnyű dolgok sorozatát 2 év alatt tudtam lezárni, úgy, hogy teljesen elhidegültem az emberektől, a családomtól és csak merengtem.. Kb. magam elé bambultam és gondolkodtam. Sokat ettem magam a már emlékeken.. És megszokta a lelkem.. 2 év magány mindent begyógyított.

És már 1 éve építem magam az újra kezdéshez. (Barátkozok, tanulok, kultúrálódok) Csak úgy lehet lezárni az életed 1 részét, ha az egészet megállítod.. És utána elölről kezdhetsz mindent. :)

2010. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem ugyanez a problémám van. Valaki tudna ehhez valami jó könyvet ajánlani?
2017. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!