Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc helyesírási...

Mi a kedvenc helyesírási hibád, amiket az emberek követnek el neten tudatlanságból? :D

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

léci= légy szíves

kenyem= kenem

juk=lyuk

aggyá=adjál

de a legaranyosabb: mandula kövem van

2012. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

muszály

nemtudom (így egybe)

nemakarok

mejik

2012. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ma olvastam egy jót egy kép alatt


"jóképlet"

gondolom matektanár volt :D

2012. márc. 7. 15:26
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Engem a -val, -vel megfelelő formája helyett az -al, -el használata tud kiakasztani. Például 10%-kal helyett 10%-al olcsóbb, 50-nel helyett 50-el ment a kocsi, stb.

Plusz az írásjelek teljes hiánya, amikor se pont, se vessző nincs.

2012. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

muszály

mejik

2012. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a mejik helyett van még meik is. Mind a kettő csúcs!
2012. márc. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma gondolkoztam ezen, engem lényegében az összes hiba zavar. Ráadásul olyan durva helyesírási hibákat tudnak elkövetni az emberek, hogy az ész megáll!


Hirtelen nem tudom, mit emelhetnék ki (+ már említettem, hogy engem mind zavar :D). Az tud még idegesíteni, ha valaki rosszul használja a -ban, -ben, -ba, -be végződéseket.

Pl. "megyek iskolában" vagy "a boltba láttam rózsaszín zsebkendőt". Leginkább az utóbbi zavar, pláne amikor ismerkedésnél folyamatosan így beszél valaki. Nyilván nem kell kifejtenem, mennyire vonzó tud lenni...


Az is zavaró, amikor az illető neve elé tesznek egy "a" betűt. Pl. "Tegnap átjött a Peti."

2012. márc. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
engem az utánna, meg mondjuk a szívessen. és ezek az emberek így is beszélnek.
2012. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem épp helyesírási hiba, de épp most olvastam egy videó alatt az alábbi kommentet:

"El sem hiszem, hogy ilyen szarság ment anno a tv-ben... Folyton ezt kellett kerülgetni, meg a többi ilyen baromságot... Most meg a Telejósda éli fényéveit... '-.-"


Éli fényéveit?!

Ti meg mernétek mondani ilyen embernek, hogy a fényév hosszmértékegység (nem pedig időtartam)?

2012. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!