Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írnátok érdekességeket, amin...

Írnátok érdekességeket, amin meglepődtetek mikor hallottátok, és úgy gondoljátok, hogy mások sem biztos hogy tudják?

Figyelt kérdés
Az élet bármelyik területéről, tudomány, felfedezések, hétköznapi dolgok, akármi.
2009. jún. 9. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Mivel anatómiát tanulok,szinte minden új dolog meglepő volt,ami a testünkkel kapcsolatos. :) Az egyik ilyen,amit nem akartam elhinni, hogy a vesén egy nap alatt 180 liter szűrlet megy át. Az nagyon sok így :D A másik, hogy a szemünkbe bejutott kép, kicsinyített és fordított állású, és az agy nagyítja és fordítja vissza. Ez is fura volt. De még nagyon sok ilyen van, csak most nem nagyon jut eszembe, de ha lesz még,akkor leírom. :)
2009. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Télen gyorsabban forog a Föld, mert a lehulló falevelek közelebb kerülnek a Föld tömegközéppontjához, és az impulzusmegmaradás miatt gyorsul a forgás.
2009. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi, jók:D jöhetnek még!!!:)
2009. jún. 9. 18:21
 4/11 Avalanche ***** válasza:
89%
Egy átlag ember élete során köbö 8 pókot eszik meg álmában. Soha többé nem alszom. =D
2009. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta a fizikatanárunk,hogy a Nap fekete,és ezt alátámasztotta "mittudoménmivel",amiből egy szót sem értettem(mondjuk a 4 év alatt nem értettem semmit,de mások sem értették),na mindenesetre én ezt nem hiszem el:)
2009. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. jún. 10. 09:45
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Az 1. választ én is tudtam eddig is, nekem ez nem meglepő.

Hapcizás közben megáll a szívünk egy ezredmásodpercre (ezért mondjuk, hogy egészségedre).

A hapcizás akár 160 km/h-val is jöhet.

Amikor olvasunk, akkot ötbb oxigénre van szüksége az agynak.

A bélrendszerünkben több ezer baktérium található.

A forró víz hamarabb megfagy, mint a hideg (a forró vízben gyorsan mozognak a molekulák és gyorsabban tudnak kristállyá rendeződni).

A tehén szellentés közben metánt bocsájt a légkörbe (nem miattuk van a klímaváltozás).

2009. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nagyon köszönöm, jók nagyon:D
2009. jún. 10. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Kedves utolsó..attól,hogy te tudtad,lehet valaki nem. Nem kell kioktató lenni. Én meg azokat tudtam,amiket te írtál. nagy ügy..
2009. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

a forró víz hamarabb megfagy... remélem amúgy minden rendben van :-D

a forrónak először le kell hűlnie, hogy meg tudjon fagyni..

2009. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!