Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyerektartást meddig lehet...

Gyerektartást meddig lehet visszamenőlegesen követelni?

Figyelt kérdés
2007 óta rendszeresen vonják a fizetésemből.2003 és 2006 között nem tudtam fizetni. A volt feleségem erre az időszakra végrehajtó által követelte. /Jogilag lehet? /Kifizettem a követelést. Most újból végrehajtóhoz fordult, hogy az az összeg még sem annyi, hanem több.15 éve nem hagy békén.
2012. márc. 8. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
elvileg félévrelehetne. De ha elkezdi az eljárást fél éven belül, akkor az már "megindult" tehát a végrehajtásalehet akárévek múlva is.Ha úgy érzed,hogy nem annyi járna amit követel,fordulj ügyvédhez
2012. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Volt bírósági tárgyalás,ahol elfogadta a bíró a követelését a volt feleségemnek.Kiderült ,hogy az egyik gyerekem már dolgozott, én mégis fizettem rá egy évig. Ezt az összeget sem vették figyelembe, hogy leszámolják, sőt az sem volt baj, hogy nem tett eleget, hogy bejelentse,hogy a gyerekem elvégezte az iskolát.
2012. márc. 8. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért, te azt se tudtad, hogy a gyereked már nem jár iskolába? Szép kis kapcsolattartás lehet.

"15 éve nem hagy békén" csináltál gyereket, de nem gondoskodsz róla, gondolom nem is látogatod. Persze,hogy nem hagy békén.

2012. márc. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A volt feleségem nem adta a gyerekeket láthatásra ,hiába intézkedett a gyámügy. Volt egy időszak amikor megismerkedett egy pasival,akkor lemondott a gyerekeiről itt hagyta nálam.Akkor ő sem fizetett gyerektartást,de nem is követeltem.Aztán a palinak meghalt az apja és szó nélkül elvitte a gyereket az iskolából,akiket rajtam kerestek. Én sem tudtam hova lettek. Ő még erre az időszakra is követelte a gyerektartást, holott én neveltem őket.
2012. márc. 8. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem értem. Ha a feleséged nálad hagyta a gyerekeket akkor gondolom elmentél a gyámügyre és kérted a gyerekelhelyezés megváltozatatását. Ezután hogy vihette volna el?

ha nem engedi látni a gyereket akkor kérsz a bíróságtól végrehajtást és ha kell minden héten rendőrrel mész ki.

a jogi lehetőségeid megvoltak,de te nem éltél vele.

2012. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szélmalom harc az egész.Az egyik gyermekemmel szerencsére tartom a kapcsolatot, a másik csak akkor jelentekezik ha kell neki valami.
2012. márc. 8. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!