Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kicsapható tonfa bot (vipera)...

Galahad1 kérdése:

Kicsapható tonfa bot (vipera) ehez tartozó jelenlegi jogszabályt valaki esetleg tisztában van vele? Gondolok én arra ami nagyon érdekell hogy utcán rejtve hordhatom e magamnál mint önvédelmi eszközszt?

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Magyarországon vásárolható, de viselése szigorúan tilos, a közbiztonságot különösen veszélyeztető eszköznek minősül és akinél ilyet találnak, az szabálysértés vétsége miatt súlyos pénzbírsággal sújtható."
2012. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt a rendelet száma is:

A 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is –, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

2012. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem de ügye a Magyarországi törvény kimondja hogy egyenrangú fegyverrel lehet vissza támadni jelen esetben gondolok olyanra ha engem megtámadnak kihegyezett bottal valószinü nem a vipera lesz az elsődleges fegyver de ha ugy adodik miért nem használhatom mint önvédelmi fegyver. elvileg ügye semmien szervezet nem használhatja beleértve a rendőrséget is (csak a rendőrségnél a különleges alakulat)
2012. márc. 8. 15:44
 4/11 A kérdező kommentje:

pontos jogszabály az előzőhöz írásomhoz


Bünteto törvénykönyv 29.s

(1) Nem büntetheto, akinek a cselekménye a saját, illetoleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetoleg ezeket közvetlenül fenyegeto jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntetheto az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségbol vagy mentheto felindulásból képtelen felismerni.

(3) A büntetés korlátlanul enyhítheto, ha az ijedtség vagy a mentheto felindulás az elkövetot korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében.

(hatályos:1978. Évi IV. törvény)

2012. márc. 8. 15:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám az érvelésed, de: Az általad idézett jogszabály nem jelent semmit, ha a kérdésedben szereplő eszköz birtoklását is tiltja a jogszabály!
2012. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem és ha esetleg megtalálják nálam mien megrovásba részesíthetnek engem?
2012. márc. 9. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt, ha nem tudsz forgatni egy fegyvert azzal fognak megölni ez alap.
2012. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a fegyver forgatással nincs bajom sose volt csak hogy mégis mit kaphatnék érte ha elkapnak mondjuk gondolok pénzbírságra vagy lesitelne e érte. az a baj hogy a környéken nagyon sok a betörés és a késes támadás és sajnos nem egy egy fő követi el hanem csoportosan. sima kézi fegyverem meg nincs.
2012. márc. 9. 15:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszban benne van minden!
2012. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na persze képzett rövid bot és tonfa harcos vagy és itt kérdezgetsz idiótaságokat, ezt inkább hagyjuk...
2012. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!