Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utcai verekedésnél vipera...

Utcai verekedésnél vipera használata; 8 napon túl gyógyuló sérülés (ek) okozása. Milyen rendőrségi eljárásra számíthat az 'elkövető'? Milyen vádpontokban emelhetnek vádat?

Figyelt kérdés
Mennyire befolyásolja az ügy menetét, hogy az 'áldozat' kisebbséghez tartozik? (afroamerikai)
2011. nov. 28. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Akár két év letöltendő börtönbüntetés is járhat ezért,de felfüggesztett az biztosan.
2011. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 joe90210 ***** válasza:
Súlyos testi sértés,Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklása és használata,rendbontás,garázdaság...azt hiszem,de nem vagyok szakértő.
2011. nov. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha bebizonyosodik, h a tett etnikai indíttatású, súlyosabb ítélet várható.

Ahogyan már írták előttem, közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül a vipera, de nem csak ezért nem javallom a használatát: én tudok esetről, ahol maradandó fogyatékosságot okozott az egyik fejre mért ütés ezzel az eszközzel.

Súlyos testi sértés szintén megáll.

2-5 évig terjedő szabadságvesztésre számíthat az elkövető.

Amennyiben első bűntényes és az rasszista indíték nem áll meg, felfüggesztett börtön is elképzelhető.

Mondom: ha elkapják a tettest és rá is tudják bizonyítani..

2011. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!