Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok? Ha a szomszéd...

Mit gondolnátok? Ha a szomszéd, akiben 100%-ig megbíztok, egy nap elemel egy kulcscsomót a lakásotokból?

Figyelt kérdés

Történetesen megbíztam a szomszédomban, aki egy nagyon kedves, gyerekszerető ember. Időnként rá is bíztam a csemetémet, aki 9 hónapos, mert sajna a családomban senkire sem számíthatok.

Aztán egy szép napon, amikor indultam a picurral sétálni, akkor is nálunk volt, és miután felöltöztettem a csemetét kivitte a lépcsőházba, mondván, nehogy bemelegedjen. Kinyitotta a saját lakása ajtaját és ott állt kint. Akkor eszembe jutott, hogy még ki kellene nyitnom az ablakokat és a fűtést lekapcsolni(hangosan meg is jegyeztem), majd azt vettem észre a helyiségekbe való ki-be futkozás közben, hogy egyik pillanatban ott áll az asztal mellett(visszajött a lakásomba), a következőben egy kulcscsomó zörgése(ami már vagy 5 éve megvan, és elég jellegzetes a csörgése), majd amikor kiértem az előszobába ajtó kitárva, ő meg pár másodperc múlva jön ki a lakásából. Én totális zavarban, de gondoltam, úgysem tud azzal a kulcscsomóval mit kezdeni, mert egy másik lakáshoz van. Ezután zombiként, még az alvó gyerekemhez is beszéltem séta közben, és próbáltam magam meggyőzni, hogy hülye vagyok. Sétából hazaérve átkutattam a kulcs fellelhetőségének helyeit, de sehol sem találtam.

Miután kért valamit a boltból amikor indultunk sétálni, muszáj volt átmennem, de nem szóltam, mert még mindig azon kattogtam, hogy biztos megbolondultam.

Aztán szépen átjöttünk, ránéztem az asztalra, nem volt kulcs, a következő pillanatban(amíg bezártam magunk után az ajtót) meg ott díszelgett az asztal közepén egy újságon, ő meg beviharzott a gyerkőcömmel a szobába, mintha mi se történt volna.

Elmeséltem a páromnak, aki elhiszi, de nem gondolná róla azt, hogy el akart valamit tulajdonítani. Én meg azt gondolom, hogy csak a kíváncsiság vezérelte, de mi van, ha sokkal rosszabb szándékkal vitte el a kulcsot. A sógornőm azt mondta, sürgősen szakítsak meg vele minden kapcsolatot.

Érdekelne, hogy TI mit gondoltok. Nem kitalált történet!

Erősen gondolkodom, hogy megkérdezem tőle, hogy mi vezérelte, de azzal egy időben meg is mondom neki, hogy innentől csak szomszédok vagyunk, nem kérek a segítségéből. Viszont állatira félek, mert túl sok krimit néztem az elmúlt években.


2012. márc. 15. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezd meg, hogy miért vette el a kulcsot, mit akart vele, stb. Ha látod rajta, hogy hazudik, akkor ne bízz meg benne, ha viszont igazat mond (legyen az bármi- akár az, hogy el akart csórni valamit), akkor ezt értékelni lehet, de természetesen ezek után nem megbízni benne. A gyereket bízd másra ezek után. Sose lehet tudni...Fő a biztonság.
2012. márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hímez-hámoz, össze-vissza beszél. Kiírtam egy idézetet egy közösségi portálon, mire egyedül ő írt, hogy úgy érzi, neki szól, mert előtte nap nem voltam olyan kedves, és biztos valami bajom van vele. Természetesen nem szándékosan vitte el a kulcsot. Mondja ő.

Köszönöm a hsz-t, de várok továbbiakat, hátha valaki mást gondolna erről.

2012. márc. 17. 23:57
 3/3 anonim ***** válasza:

"Természetesen nem szándékosan vitte el a kulcsot. Mondja ő. "


hát, hogyan? véletlen??? ILYEN NINCS


légy résen. csak egy perc szappanba, gyúrmába belenyomni.

Biztos az sem bonyolult, hogy megtudja, hogy mihez való !

Ott sürgősen cserélj zárat.


Soha ne bízz meg benne ezután. Gyereket meg pláne ne bízd rá.


a kíváncsiság kevés mentség a kulcslopásra!


mégis mit mond, miért vitte el?


Én megmondanám neki, hogy nem tudok bízni benne, tartsuk be a 3 lépés távolságot.

Közösségi oldalakra nem írogatnék, ez a fajta célozgatás nekem gyerekes, maszatolós.


Volt egy fodrásznő, aki, amíg a kuncsaft a búra alatt volt, kiszaladt a kulcsmásolóhoz a ridikülben hagyott kulcsokkal, aztán kirámolta a lakásokat.

Senki sem gondolt rá!

2013. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!