Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tűzoltónak jelentkezni, hogy...

Tűzoltónak jelentkezni, hogy is zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Lenne pár kérdésem a tűzoltósággal kapcsolatban. Hogyan is zajlik ez az egész? Mivel még csak pályát választanák de ez nagyon tetszik ( nem a fizu miatt, hanem mert tudom milyen jó érzés amikor az utolsó percekben megmentik az ember házát, életét ). Olvastam, hogy sok diplomás tűzoltó van, szükséges is a diploma vagy csak anélkül nehéz bekerülni? Az erőnlétin 25x 60kg-al fekve nyomás, meg hasonlók vannak csak? Sokan jelentkeznek tűzoltónak, nehéz bekerülni, ha az erőnlétin jól szerepel az ember, de nincs diplomája csak 1 értségije? Továbbá olyat is hallottam, hogy valaki a fogtömése miatt nem került be, ez lehetséges?



2012. márc. 20. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

szemüveges nem lehetsz.

és elég durva pszichikai - logikai - ügyességi feladatokat kell helyesen megoldani

2012. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Na ezek engem is érdekelnének!! Érettségivel rendelkezem.. A B-s jogsi 1 hónapon belül meg van. De úgy hallottam hogy előnyben részesítik azokat akiknek van C. Budapesten hogy megy a jelentkezés vagy a környékén?? Itt nállunk a legutóbb 99 emberből 1-et vettek fel.. :( Bp-től 45 km-re lakom.
2012. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Budapesten nem előny, hanem követelmény a "c" kategóriás jogsi!
2012. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ami az új rendszerben követelmény az az érettségi. Ezen kívül még vannak dolgok amik miatt előnyben részesülhetsz. Ilyen pl.: C kategóriás jogosítvány, főiskola, nyelvvizsga, sport eredmények stb.

A fizikai felvételi követelmények változnak tűzoltóságonként. Amikre számíthatsz: súlyemelés, felülés, fekvőtámasz, 2000m futás, ingafutás, helyből távól, függeszkedés (ezekből lesz 4 db valami)


Amire fel kell készülni a jövőben. Arról hallottunk már jó páran hogy az új képzési rendszerben 3 hónapos katonai kiképzéssel kezdik. Tehát 3 hónapig kúszni mászni fogsz és majd csak utána szakosodsz tűzoltónak. Ez egy új képzési forma lesz, de tudomásom szerint még nem indult be. Ja és tanulni tanulni tanulni ha bekerülsz!!!

Sok sikert a jelentkezéshez és a felvételihez!

Ne felejtsd a tűzoltó nem hős, mert a hősök mind halottak, a tűzoltó egy olyan ember mint te, csak odaadná az életét a te életedért is. Szerintem a legszebb szakma.


Üdv.: egy tűzoltó

2012. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Itt össze vannak foglalva a legfontosabb dolgok a jelentkezésről, tűzoltói pályáról:

[link]

2014. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!