Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket is megerőltet egy...

Titeket is megerőltet egy termék vásárlása előtti tájékozódás?

Figyelt kérdés
A műszaki cikkeknél mintha ki kéne tanulni a szakmát,hogy tudd mire van szükséged. Élelmiszereknél ,neked kell figyelni rá,hogy kevés mérget egyél stb..
2012. márc. 25. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Te vagy kevésbé éles eszű ha neked ez ekkora problémát okoz.
2012. márc. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg totálisan igazad van kérdező.


Műszaki cikket egyedül nem is vennék...


Kajához szerencsére értek egy kicsit.


Az a baj, hogy annyi termék jelent meg a piacon és olyan hihetetlen eltérek vannak a minőségben, amit sajnos az ár nem mindig reflektál megfelelően hogy hihetetlen...


Én jobban szerettem a csori 90-es éveket amikor bementem a boltba azt volt egyféle tej, de az tej volt - nah meg magyar.

Nem mint most hogy tizenhatezerféle rosszabbnál rosszabb "reggeli italok" vagy "családi italt" vehetsz... szal maradok a termelői házitejnél...


A másik nekem nőként a kozmetikumok... nah az is egy "csodás" piac.


Am én kajánál hátoldalt olvasok, műszaki cikknél segítséget kérek apumtól, eladóktól.

Egyéb termékeknél online véleményeket keresek.


Már am tökre hozzászoktam. Végülis ebben nőttem fel.

Lehet neked azért rosszabb mert ha idősebb vagy akkor anno nem volt ekkora választék meg ilyen nagy különbségek az egyes termékek minősége között. Volt a HAJDÚ mosógép, a Csepel bicikli azt csá, nem volt nehéz dönteni.

2012. márc. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na de nektek mi az ami ennyire bonyolult ebben? Jó, bevallom kajánál én aztán pont nem nézem mi van benne, úgy vagyok vele, amit a boltban árulnak attól komolyabb bajom úgysem lesz, nem vagyok megszállott egészségmániás... Szóval azt veszem ami ízlik és kész. De a műszaki cikkekkel kapcsolatban fel nem fogom mi a bajotok. Konkrétabban le tudjátok írni? (Bocs, nem piszkálódni akarok, csak tényleg nem értem.)
2012. márc. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

okok.


műszaki cuccoknál - nem nagyon veszek,de példák:

nekem lövésem sincs semmilyen paraméterről

pl. TV felbontás, akkor mi az ami már túlzás és úgy se nagy különbség de árban meg már óriási, vagy milyen kimenetek vannak rajta, vagy milyen technikák jönnek be nemsokára érdemes most 3d-t venni vagy fejlesztik ezt még


fényképező:

felbontás nem minden, az optika az ami számít, Carl Zeiss ennyit tudok róla hogy az jó - és a többi?


mosógép:

fuck ismeri a sok jelet rajta - úgy mosok ahogy anyám mondta, de vásárlásnál azt se tudnám most melyiket miért lenne érdemes megvenni


egy hangtechnikai eszköznél meg ugyebár a hangzás melyik jobb, állíthatóság, könnyedebb kezelés - felhasználóbarát az ilyeneknek mint én


vagy pl. én anno vettem egy iPhone-t

akkor utánanéztem hogy milyen képeket csinál,

milyen a videója

mire lehet használni: net, e-mail, facebookon kívül:

hogy alkalmazásokkal testreszabhatod és mindenre van egy app

akkor azt hogy karcolódik - akkor kell neki tok

sokkal jobban karcolódik mint egy sima mobil...

meg vigyázni kell rá mert halál törékeny- ennek annyira nem örültem

utánanéztem a jailbrake-nek is hogy az mi a lófitty és hogy működik

iTunes-szal ismerkedés

hátrányok megismerése: iTunes kell a rendszerezéséhez, nincs rajta Adobe flash alapvetően

fájlokat már lehet rá pakolni appokkal --- ez nekem nagyon fontos volt vétel előtt tudni

milyen a naptár ---ez is fontos, de ha nem tetszene erre is van app

árak, előfizetések

mennyi rá a net- ha net csak 10000 körül lett volna rá akkor nyilván nem veszem meg, mert annyit nem adtam volna h amíg utazom elintézhessek pár dolgot most 3kért van 1 gigám

2012. márc. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A műszaki cikkeknél túl sok paraméter van. Az egyes funkciókat gyakran nem úgy hívják a gyártók, illetve vannak mindenféle saját találmányú mértékegységek is. A lényeg,hogy két termék összehasonlítása meglehetősen nehézkessé válhat.

A másik dolog,hogy pl egyszerű műszaki dolog az "izzó",de sokan nem tudják,hogy lux,megvilágítási szög és lumen mit is jelent,csak azt nézik,hogy hány wattos az izzó,pedig a wattnak nincs köze a fényhez. Mint ahogy a 3x zoom a fényképezőn sem azt jelenti,amire sokan elsőre gondolnak.

Tehát előre tudnod kell,hogy mi mit jelent,ez pedig ismereteket feltételez.

2012. márc. 26. 11:36
 6/6 anonim válasza:
uhh ne is mondd. elveszünk az információk tengerében. napokat, heteket töltök azzal, hogy utánaolvasok a termékeknek, elolvasok teszteket, véleményeket, műszaki leírásokat és minden egyebet amit találok. most pl. tablet és okostelefon témában már zsong a fejem. kajában persze nem érdekel, azt veszem, ami ízlik.
2013. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!