Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elítélhetnek-e levéltitok...

Elítélhetnek-e levéltitok megsértéséért, ha a levél véletlenül az én nevemre jött, és ezért a szomszédom feljelentett, de én a levelet elpostáztam neki. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel lehet jelenteni levél felbontásáért? Nekem felbontották a netszámlámat, de úgy gondoltam hagyom a fenébe, kukkoló vén k*cs*gök, csak én járnék rosszul mert megszívatnának, mert többen vannak. Sztem neked se lesz belőle gond, nem hallottam róla h vkit ilyen miatt elítéljenek.
2012. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen levél az, ami véletlenül jön más nevére? Nekem nem tiszta a sztori.
2012. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"Érdekes" egy szomszédod van! Nekem más ügyből kifolyólag van ügyem a rendőrséggel, én vagyok a sértett. Ennél klasszisokkal nagyobb dolgokért, pld. többmilliós csalásért felfüggesztettet kapnak... Ez meg semmi! A Te nevedre jött a levél, persze, hogy felbontottad! Ahhoz, hogy ebből ítélet legyen, előbb a rendőrségnek bűnügyként kell kezelnie, ez meg max. szabálysértés lenne, de szerintem nevetséges lenne annak is, és csak elegendő terhelő bizonyíték birtokában továbbítja a nyomozó hatóság vádemelésre az ügyésznek, aki eldönti, lesz-e belőle ügy. Szerintem az egész rendőrség ezen röhög, el se fog jutni a vádemelésig. Mi a vád, hogy kibontottál egy borítékot, amin a Te neved állt? Max. a szolgáltatót marasztalhatják el, de annak is tyúkper, ne izgulj!
2012. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egész ugy történt, hogy a szomszédom állandoan jelenget, több bírosági ügyünk is volt velük, és ugy gondolták, hogy elmennek a Hir Tv célpont címü müsorába hogy ezt müsorba adassák. Az eddigi bírosági, és peres ügyes papíroka, és olyan fényképeket amit rolam és a saját területemről készítettek elküldték a Hirtv szerkesztőjének, aki lefénymásolta ezeket és elpostázta az eredeti példényokat, csak nem a szomszédom nevére címezte a borítékot, hanem az enyémre. Valahogy összekevert a szomszéddal, így a postás nekem adta, mível az én nevemre jött. Most a szomszéd feljelentett a rendörségen, hogy én jogtalanul hozzájutottam az ő irataihoz, levéltitok megsértése a vád ellenem.De én két hete visszaküldtem a szomszédnak ezeket az iratokat tértivevényes ajánloval, hogy legyen nyoma , hogy feladtam neki, mert másképpen letagadná, hogy én elküldtem neki.Április 28-ra tüztek ki tárgyalást a bíroságon, pedig én nem vagyok azért bünös, hogy átveszek egy olyan levelet amit a nevemre küldenek, és még ráadásul vissza is adtam neki, holott a tüzbe is dobhattam volna, senki sem tudta volna meg, hogy az a levél ide jött. De még voltam olyan gerinces hogy megmondtam neki, hogy ide jött a levele a cimemre, és elpostáztam. Szerintem inkább köszönettel tartozna.Most hogy a szomszéd megrángatot, ezért a tárgyalás után én viszont hamis vádolásért feleltetem meg.
2012. márc. 27. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor viszont te jelenthetnéd fel ha fényképet csinált rólad.
2012. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De hogyan , vagy mi legyen a feljelentés alapja?
2012. márc. 28. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!