Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális az az időjárási...

Normális az az időjárási jelenség, amikor hóesés közben villámlik és dörög?

Figyelt kérdés

Ez év február 15-én történt egy ilyen dolog valahol itt, Magyarországon.

Ez abnormális jelenség, véleményetek szerint?



2012. márc. 27. 19:39
 1/3 anonim válasza:
ez teljesen normális jelenség sőt én már olyat is láttam amikor az összes fát kivágta
2012. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igaza van az előttem szólonak, teljes normális mivel a hó is víz ! Csak a kárpát medencébe ez igen ritka, az északi sarkon sűrűbb jelenség! Általába az ilyen hózivatarokat, nagyon erős , viharos szél jellemzi ( mint általába a legtöbb, zivatart) Csak ez a téli formája! Tudni kell még azt hogy a hózivatarok ülő felhője jóval alacsonyabban van , mint a rendes zivataroké, és a menydörgés villámlás se olyan heves meg hangos, mint a zivataroké, mivel a hó szigetelő és igen vastag felhőréteg! Az időjárás sokszínű bármi ki tud alakullni amire az ember nem is számít! a havaseső záportól, a grauppel záporig minden ( grauppel=hódara) Sőt én már találkoztam fagyott eső záporral is, sőt olyannal is hogy a település eggyik felén hó esett a másik felén eső!
2015. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Annyit azért még ide írnék , hogy általába ez a csapadék fajta, gyors mozgású hidegbetöréseknél fordúl elő vagyis a gyors mozgású hidegfrontoknál, amikor a csapadékzóna belép egy jóval enyhébb rétegbe, és a zivatarhoz hasonlóan úgyanúgy elkezd felfele tőrni a felhőzet (magassági hidegcsepp az okozója) .
2015. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!