Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A barátom nem akar segíteni...

A barátom nem akar segíteni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én mindent megteszek neki, segítek dogáknál, olyankor is amikor ő nem tanult és a segítségemmel ír 3ast, de most megkértem, hogy segítsen nekem megszerezni egy cd-t (nem tölthető le a netről,stb) és azt mondta, "hát nem tudom majd még meggondolom", gyakran szokott nem nyílt vita lenni közöttünk, mert magára vesz egy csomó mindent, sőt még engem gyanusított, hogy elloptam a cuccát, közben otthon volt nála, és már tanácstalan vagyok, beszélni nem lehet vele mert megsértődik. Esetleg ne segítsek soha többet neki? (több mint 10 éve ismerjük egymást)

17/F


2012. márc. 28. 17:42
 1/2 tetris ***** válasza:

A jó ismerős, és az igaz barát között a különbség éppen az, amit leírtál. Hiába ismeritek egymást 10 éve, mégsem vagytok igazán barátok. Hiszen a barátság egyfajta önzetlenséget is feltételez. Én a barátomnak akkor is segítenék, ha nem viszonozná éppen akkor semmivel. Mivel tudnám, hogy szükség esetén én is számíthatok majd rá.

Fogadd el azt, hogy ez a másik fiú nem a barátod, csak egy haver. Ennyi.

2012. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy igazad van, ő állandóan kér tanulással kapcsolatos segítséget én meg ezt az egyet kértem az elmúlt 3 hónapban.
2012. márc. 28. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!